Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku

Szkolne Koło Historyczne działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju w dniu 14 maja 2013 roku zorganizowało i przeprowadziło Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku dla uczniów klas pierwszych i drugich Naszej Szkoły.

Konkurs ten odbył się w ramach obchodzonych w tym tygodniu Dni Patrona Szkoły.
W eliminacjach konkursowych wzięło udział 30 uczniów, którzy reprezentowali swoje klasy. Należy podkreślić, że wszystkie zespoły klasowe reprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy związanej z biografią i działalnością naukową jednego z największych Polaków w dziejach; jakim był Mikołaj Kopernik.

Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku został zespół z klasy I A Liceum Ogólnokształcącego w osobach: Karina Nowak, Sylwia Sojka, Kaja Misiakiewicz i Mateusz Sekuła. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tegorocznego konkursu.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy I H Technikum: Anna Zarańska, Joanna Godwin, Klaudia Sztuk i Żaneta Łukasik.

Natomiast na trzeciej pozycji znalazła się grupa uczniów z klasy I C Liceum Ogólnokształcącego: Marta Pisarczyk, Karolina Czaja i Dawid Spót.

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Bałaga i  Mariusz Żabiński