ROK SZKOLNY 2013/2014

Tygodnik Ponidzia, 8 lipca 2014

Echo Dnia, 9 czerwca 2014

Echo Dnia, 29 maja 2014

Tygodnik Ponidzia, 6 maja 2014

Tygodnik Ponidzia, 6 maja 2014

Tygodnik Ponidzia, 22 kwietnia 2014

Echo Dnia, 12 kwietnia 2014

Echo Dnia, 11 kwietnia 2014

Echo Dnia, 5 kwietnia 2014

Przegląd Ponidzia, 4 kwietnia 2014

Tygodnik Ponidzia, 1 kwietnia 2014

Echo Dnia, 28 marca 2014

Tygodnik Ponidzia, 25 marca 2014

Echo Dnia, 22 marca 2014 

Agnieszka Parka buską Miss Wiosny 2014!
Piękna, słodka i przebojowa 17-latka - Agnieszka Parka, uczennica klasy I TG, zdobyła tytuł Miss Wiosny 2014 podczas konkursu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju. Podbiła serca jury i publiczności urodą, zmysłowym tańcem... boso
 i rozdając na prawo i lewo koszyk cukierków.
 
Była to już siódma edycja wiosennej rewii piękności w buskim "ekonomiku". W tym roku
w konkursowe szranki stanęło osiem kandydatek: Aleksandra, Wiktoria, dwie Agnieszki, Alicja, Marlena, Paulina oraz Mariola (czyli... Daniel). Damsko-męska pretendentka do złocistego wianka Miss dodała uroku zabawie. Mariola-Daniel "w wersji superlaska" - pełny makijaż, peruka, obcisłe mini, całusy bez przerwy - wzbudziła aplauz na widowni. Podobnie jak słodki, uroczy Kotek (czyli Paulina), prowadzony "u nogi" przez Marlenę. Jak zdobywa się tytuł Miss Wiosny? Po pierwsze autoprezentacja - w strojach wiosennych. Potem kandydatki musiały ujawnić swoje talenty artystyczne - śpiewając, tańcząc, recytując wierszyki. Należało też przekonać świat - dlaczego to właśnie mnie należy się "wianek misski". Jury, któremu przewodniczył dyrektor "ekonomika" Andrzej Bilewski, miało nielada problem przy podziale nagród. Wszystkie kandydatki przezentowały się rewelacyjnie, tyle że Miss... jak Królowa - jest tylko jedna. Zatem, buską Królową Wiosny 2014 została Agnieszka Parka! Ma 17 lat, chodzi do klasy I TG. Ma 170 centymetrów wzrostu, waży 50 kilogramów i nosi słodką ksywkę - Landryna. Szaleje na rowerze, słucha muzyki rap, pop i reggae, w telewizji pasjami ogląda "Trzy metry nad niebem". W konkursie startowała z numerem 5. Miała piękny, niebieski tatuaż na plecach, kusiła zmysłowym tańcem... boso na parkiecie. I jak żartuje, "kupiła sobie jury i publiczność", rozdając koszyk pełen cukierków. Tytuł I Wicemiss Wiosny 2014 zdobyła-zdobył Mariola Marzec vel Daniel Pyrz z klasy I CLO, dokładając do tego nagrodę Miss Publiczności. II Wicemiss została Aleksandra Coś z I ALO. Impreza udała się na szóstkę! Cały "ekonomik" bawił się znakomicie - grała szkolna kapela podwórkowa Alibi, były wspólne tańce i harce na parkiecie. Trudno wymarzyć sobie lepszy początek wiosny... pod batutą Agnieszki Parki.
                                                                      Echo Dnia, 21 marca 2014
W Busku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 witali wiosnę
Blisko pół tysiąca uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 sprawiło, że w piątek - na powitanie wiosny - na głównym buskim deptaku, alei Mickiewicza, królowały radość, muzyka, taniec i dobra zabawa.
Akcja popularnego "ekonomika" udała się na szóstkę, wzbudzając wielkie zainteresowanie mieszkańców i kuracjuszy. "Będzie głośno! Będzie radośnie! Będzie zabawa! Będziemy się weselić!" - śpiewali chórem uczniowie, zapraszając do wspólnej zabawy.

Echo Dnia, 21 marca 2014

Echo Dnia, 18 marca 2014

Tygodnik Ponidzia, 11 marca 2014

Echo Dnia, 8 marca 2014

 

Echo Dnia, 7 marca 2014

Echo Dnia, 7 marca 2014

Echo Dnia, 5 marca 2014

Tygodnik Ponidzia, 25 lutego 2014

Echo Dnia, 22 lutego 2014

Tygodnik Ponidzia, 11 lutego 2014

Echo Dnia, 31 stycznia 2014

Echo Dnia, 31 stycznia 2014

Echo Dnia, 31 stycznia 2014

Tygodnik Ponidzia, 28 stycznia 2014

Echo Dnia, 27 stycznia 2014

Echo Dnia, 24 stycznia 2014

Echo Dnia, 23 stycznia 2014

Echo Dnia, 23 stycznia 2014

Rewia fryzur studniówkowych w buskim "ekonomiku"
Na tydzień przed studniówką maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju zostali zaproszeni na superimprezę. Obejrzeli konkurs fryzur - Stylizacje 2014 a potem sami wybrali tę najpiękniejszą!
 

W konkursowe szranki stanęło pięć dziewcząt, uczennic klasy III W o kierunku fryzjerskim. Katarzyna, Justyna, Iwona, Paulina i Kamila. Każda z nich przygotowała studniówkową fryzurę, którą prezentowały modelki - Ilona, Alicja, Jagoda, Joanna, Klaudia.

Bardzo... demokratyczne, bo złożone z ponad 100 maturzystów jury orzekło, że Fryzurą Roku 2014 jest "impresja zimowa". To dzieło Kamili Kosmali, a studniówkową stylizację - z numerem piątym - prezentowała podczas pokazu Klaudia Rędzińska.

- Pomysł na taką fryzurę wzięłam z gazety. Przy "impresji zimowej" mogłam zaprezentować najnowsze trendy fryzjerstwa, a wykonanie tej stylizacji zajęło mi raptem 45 minut - zdradziła nam Kamila Kosmala, która za wygraną w konkursie otrzymała supernagrodę: Złote Nożyczki 2014 od dyrektora "ekonomika" Andrzeja Bilewskiego.

Drugie miejsce zajęły ex aequo Justyna Wójtowicz i Paulina Paw, otrzymując równie prestiżowe trofea - Srebrne Szczotki 2014. Publiczność nagrodziła i fryzjerki, i modelki burzliwymi oklaskami. Był także esktrapokaz - co zrobić... z długimi lokami.
- Bawiliśmy się świetnie. Wygrała modelka numer 5, miała świetne nogi i świetne uczesanie. Była po prostu idealna! To był świetny najazd pod naszą studniówkę - nie krył entuzjazmu maturzysta Arek Domagała z klasy III BLO "ekonomika".

Buski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 będzie odliczał "setkę" do matury 25 stycznia. Sobotnia studniówka odbędzie się w lokalu o dźwięcznej nazwie „Finezja”.

 

Tygodnik Ponidzia, 21 stycznia 2014

Uczniowie klasy I g wraz z bibliotekarkami wzięli udział w spotkaniu autorskim z poetą Marcinem Urbanem.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej, z którą nasza szkolna biblioteka od dawna współpracuje.

Echo Dnia, 20 stycznia 2014

 

Echo Dnia, 18 stycznia 2014

Tygodnik Ponidzia, 30 grudnia 2013

 

Tygodnik Ponidzia, 30 grudnia 2013

Tygodnik Ponidzia, 30 grudnia 2013

Echo Dnia, 20 grudnia 2013

Echo Dnia, 20 grudnia 2013

Echo Dnia, 20 grudnia 2013

Echo Dnia, 16 grudnia 2013 

Echo Dnia, 13 grudnia 2013

11. Festiwal Stołów Wigilijnych w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku
11. Festiwal Stołów Wigilijnych odbył się w środę w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. To największa, najbardziej prestiżowa tego rodzaju impreza na Ponidziu, atrakcji nie brakowało!
W popularnym "mechaniku" prezentowały się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne - z Buska, Gnojna, Jarosławic, Skotnik Dolnych, Broniny. Festiwal miał formułę konkursu, a jury oceniało aranżację stołu wigilijnego, smakowitość i regionalizm potraw.

To był... prawdziwy (przed)świąteczny zawrót głowy! Na stołach królowały tradycyjne potrawy wigilijne, jak barszcz z czerwonymi uszkami, kapusta z grochem, zupa grzybowa z łazankami, karp pod różnymi postaciami, śledź pod pierzynką. Ale były też rarytasy -- garus, muszelki faszerowane czy rewelacyjna... drożdżowa gwiazda busko-betlejemska.

Jurorzy dawali punkty za pyszne dania wigilijne, ale też za oprawę prezentacji. Były więc kolędy śpiewane "na żywo" przez uczniów, minispektakle teatralne. Buski "ekonomik" czarował nawet "żywą choinką", eskortowaną przez uroczego Mikołaja i Śnieżynkę.
Za dobrą pracę... należy się dobra płaca, więc na zakończenie konkursu rozdano górę nagród. Nikt nie wrócił z "mechanika" do domu z pustymi rękami.

 
Echo Dnia, 13 grudnia 2013
 
"Dni otwarte dla turystyki" rozpoczęły się w piątek w Busku-Zdroju. Trzydniowa impreza ma bogaty i atrakcyjny program.
 
To pierwszy tego rodzaju projekt na Ponidziu. Piątkowa konferencja inauguracyjna odbywa się w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.
- To wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście - powiedział, otwierając imprezę, burmistrz Waldemar Sikora. Konferencję zorganizowano pod hasłem "Prezentacja atrakcji turystcyznych gminy Busko-Zdrój".

Na widowni przeważa młodzież. Silną, 34-osobową grupę młodych hotelarzy przysłał buski "ekonomik", przybyli także regionaliści, liderzy lokalnych organizacji, stowarzyszeń.
Pierwszą prelekcję przygotował Dariusz Kalina. Potem mieliśmy oryginalną, bo... poetycką prezentację Buska i Ponidzia piórem Grażyny Buske. O "Szlaku wokół Słońca" opowiadała Małgorzata Donoch, zaś wieczorem zaplanowano koncert "Rockowe O! płateczki" Wojtka Klicha.
W sobotę, 14 grudnia, o godzinie 10, zapraszamy na prezentację oferty uzdowiskowej. Wieczorem - na spotkanie w Izbie Chleba i koncert świąteczny GaDMu Trio w kościele świętego Brata Alberta. A od godziny 21 na... nocne spacerki po Busku.
W programie niedzieli znalazły się "Skrzydlate konie" w ośrodku jeździeckim w Zbludowicach, plastyczne "Anielskie tworzenie" Olgi Myśliwiec w Radzanowie oraz prezentacja Izby Chleba. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Tygodnik Ponidzia, 3 grudnia 2013

Echo Dnia, 26 listopada 2013 

 Prymusi z powiatu buskiego nagrodzeni przez premiera    

Prymusi z powiatu buskiego otrzymali stypendia prezesa Rady Ministrów.

Na galę, zorganizowaną w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, przybyli: wicewojewoda Grzegorz Dziubek, świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł, starostowie ponidziańskich powiatów, dyrektorzy szkół, wychowawcy prymusów.

Stypendium premiera - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły - otrzymali: Łukasz Kulinowski (I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju), Patrycja Juszczyk i Dominika Niewiadomska (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju), Małgorzata Narwojsz i Marta Sarnecka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju), Grzegorz Banach (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju), Agnieszka Jop (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Busku-Zdroju), Arkadiusz Czerw (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy), Michał Szczepanik (Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju)

Tygodnik Ponidzia, 19 listopada 2013

Echo Dnia, 15 listopada 2013

Echo Dnia, 28 października 2013

Damian Sator wygrał we Włoszech!

Lekkoatleta buskiego Słoneczka (uczeń naszej szkoły)

świetnie spisał się w 56. Trofeo Vanoni

Kolejny sukces odniósł Damian Sator - w pięknym stylu wygrał bieg we Włoszech.

Kolejny sukces odniósł Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój. Podopieczny trenera Zdzisława Perepiczki w pięknym stylu wygrał prestiżowe zawody 56. Trofeo Vanoni w Morbegno we Włoszech.

Są to najsłynniejsze i najstarsze na świecie zawody sztafetowe w biegach górskich. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w stylu anglosaskim, na niezwykle wymagającej pętli o długości 7250 metrów. W tym roku Polskę reprezentowali tylko mężczyźni. Nasza sztafeta w składzie Bartosz Karoń, Piotr Łobodziński, Kamil Jastrzębski zajęła piąte miejsce w gronie 142 sztafet.

W ramach tych zawodów odbyły się także biegi indywidualne, w których wystartował jedyny polski zawodnik - Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój. Od początku narzucił bardzo mocne tempo i na 3-kilometrowej trasie nie dał żadnych szans rywalom, przybiegając na metę jako zwycięzca z 21-sekundową przewagą. To kolejny duży sukces Damiana na arenie międzynarodowej.

Wyniki biegu indywidualnego: 1. Damian Sator (Słoneczko) - 9.35,20, 2. Luca Cantoni (Bormiese) - 9.56,40, 3. Silvio Bardea (Lanzada) - 10.06,90.

 

Tygodnik Ponidzia, 29 października 2013

 

 

Tygodnik Ponidzia, 22 października 2013

 

Tygodnik Ponidzia, 22 października 2013

Tygodnik Ponidzia, 22 października 2013

Echo Dnia, 18 października 2013

Przegląd Ponidzia, 11 października 2013

Tygodnik Ponidzia, 8 października 2013