Jasełka 2013

W  dniu 20 grudnia 2013 roku nastrój świąteczny w naszej szkole przybrał na intensywności. Ten czas wspólnego spotkania w klasowych gronach wraz z nauczycialami stanowił szansę na przypomnienie sobie, że to wszystko zawdzięczamy wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia. Szkolne Koło Teatralne "Lemour", w całkowicie odmłodzonym składzie, przygotowało pod kierunkiem s. Heleny zwyczajowe JASEŁKA. Historia mówiąca o niespodziewanych kolejach losu ludzkiego, opowiedziana z lekkim przymrużeniem oka,  dawała szansę reflksję  i nieco radości.

Nie tylko anielskie istoty (Ola Coś, Julia Wąs, Agata Nizioł - kl.1 A LO) mają dużo pracy przed świętami. Jak sobie jednak ma  z tym poradzić mały aniołek (Małgosia Szumilas - kl. 1 TE)?  Tymczasem pomoc przychodzi z nieodpowiedniej strony. Zdolny jest do niej człwiek, który już jakiś czas temu zaprzestał praktykowania dobra   (Adrian Sanecki kl. A LO).

Balansując między światem dobra i zła można popaść w niezłe tarapaty!

W roli diabła Boruty wystąpiła Kinga Wójcik z kl 1 A LO.

W Jasełkach raczej nigdy nie może zabraknąć pasterzy (Hubert Prokop i Marcin Zieliński z kl. 1 A LO),
którzy tym razem charakteryzują się bezstresowym podejściem do rzeczywistości.

Dobry kamuflaż pozwala uniknąć rozpoznania, nawet przez  pełne wdzięku anioły.

Grono anielskie zostało wzmocnione  przez Justynę Nowak - kl. 1 TE i Magdalenę Kllimczak - kl. 1 A LO .

Trudny żywot jest Heroda (Piotr Olszowy - kl. 1 A LO), gdy z jednej strony grozi mu śmierć (Karolina Bernat kl. 1 A LO)
a z drugiej czatuje na niego zdenerwowana żona ( Ania Korczak - kl. 1 A LO).

Do Betlejem zmierzją również trzej mędrcy  (Bartek Janiec, Mateusz Sikora, Grzegorz Religa - kl. 1 TE) pod przewodnictwem operatywnej Żydówki (Agnieszka Maciąg kl. 1 TE).

Finał stanowi spotkanie z Maryją i Józefem  (Karolina Januszkiewicz i Hubert Szymbra z kl. 1 A LO).

Oprawę muzyczną  zapewnili nam: Justyna Durnaś - kl.3 B LO, Michał Jewiarz kl. 2 B LO, Karolina Ćwiertnia kl. 3 A LO oraz kapela podwórkowa (Konrad Kwiecień kl. 2 B LO, Michał Jewiarz, Arkadiusz Domagała kl. 3 B LO) i przyjaciele (Klaudia Sobańska, Karol Durnaś, Asia Janusiewicz - kl. 3 B LO, Partyk Wójcik, Dawid Durnaś, Ola Moskal, Klaudia Radej - kl. 2 B LO oraz Kasia Kern kl. 3 A LO).

Na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego dla Grona Pedagogicznego i pracowników obsługi składamy  w imieniu organizatorów wyrazy wdzięczności za wszelką pomoc w przygotowaniu Jasełek.