Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju wspiera 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

"Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz."

Już po raz kolejny nasza szkoła wsparła akcję zainicjowaną przez Jerzego Owsiaka  i w niedzielę 12.01.2014 r. w BSCK kwestowaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Samorząd uczniowski  wraz z opiekunami – panią mgr Renatą Sowińską oraz panią  mgr Izabelą Kasperek,   a także liczną grupą wolontariuszy z naszej szkoły, akcję dla WOŚP rozpoczął już kilka dni przed wielkim finałem. Młodzież wraz z opiekunami zorganizowała zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły. Ogłoszono także akcję pieczenia ciast na kiermasz, który co roku organizujemy w BSCK. Jak wiadomo pieniądze ze sprzedaży ciast i ciasteczek przeznaczane są dla WOŚP.

Świat, w którym żyjemy stanie się lepszy albo gorszy w zależności od tego, czy sami będziemy lepsi czy gorsi. Tu właśnie przychodzi z pomocą siła Miłości, bo zawsze,  gdy kochamy, to pragniemy być lepsi niż jesteśmy.

Paulo Coelho

Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie pomagają potrzebującym. W ostatnim czasie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka, wraz z Mikołajem odwiedzili mieszkańców DPS w Zborowie oraz wychowanków Domu Dziecka w Pacanowie.  Do udziału w 22 finale WOŚP również zgłosiła się liczna grupa uczniów.

W tym roku na kiermasz młodzież upiekła około 30 ciast!

Już od godz. 13.00 przygotowywaliśmy się do kwestowania. Jak co roku wspierała nas Pani Mirosława Gajda, która zadbała również o estetykę naszego stoiska. Nie zabrakło także Pani Haliny Szczepanik-Woźniak.

Pierwsze pieniądze są już w puszce…

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Oprócz kiermaszu z domowymi wypiekami, nasza szkoła przygotowała także krótki występ artystyczny, by choć w niewielkim stopniu wesprzeć tak szczytną akcję.

Część artystyczną poprowadzili: Katarzyna Kern (III ALO) oraz Karol Durnaś (III BLO).

Następnie zaprezentowała się Justyna Durnaś (III BLO), której na gitarze akompaniował Patryk Wójcik (II BLO) – wspólnie wykonali utwór „Use somebody”. Część artystyczną zakończył występ grupy JUKADUKE w składzie: Katarzyna Kern, Justyna Durnaś, Joanna Janusiewicz, Patryk Wójcik, Arkadiusz Domagała, Karol i Dawid Durnaś.

Tego dnia nie zabrakło również Pana Dyrektora Andrzeja Bilewskiego oraz Pani Dyrektor Anny Gradzik, którzy czuwali nad przebiegiem akcji.

W TYM ROKU ZEBRALIŚMY 1167,20 ZŁ !!!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami włączyli się w zbiórkę pieniędzy podczas
22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajcie, że podarowane dobro wraca  ze zdwojoną siłą. Do zobaczenia za rok. ;)