"Wiosna, wiosna ... "

Dnia 21 marca 2014 r.  uczniowie z  naszej Szkoły postanowili w niecodzienny sposób powitać najpiękniejszą z pór roku, jaka jest oczywiście wiosna.  Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym wyborem Miss Wiosny.

W tym roku do konkursu przystąpiło aż osiem kandydatek: Aleksandra, Agnieszka, Wiktoria, Agnieszka, Alicja, Marlena, Paulina oraz Mariola (czyli... Daniel).

Wspaniale zaprezentowała się Aleksandra Coś z kl. I A LO, a także Alicja Zdral z kl. I H

Ogromne wrażenie zrobiła Agnieszka Parka z kl. I G oraz Paulina Połonowska z kl II G

Największym zaskoczeniem dla widzów była postać Marioli (Daniel Pyrz z kl. I C LO), świetnie też wyglądała Marlena Ryczek ze swoim Kotkiem (w tej roli Paulina) z kl. II A LO

Dziewczyny zostały poddane licznym próbom - każda z nich zaprezentować miała swój talent - poetycki, taneczny, wokalny lub muzyczny.

W świat poezji przeniosła publiczności   Wiktoria z kl. I B, a umiejętnościami gry na gitarze wykazała się Agnieszka Maciąg z kl I E

Wokalne umiejętności zaprezentował Daniel oraz Alicja (przy wsparciu kolegow i koleżanek z klasy).

W tańcu nie miały sobie równych Agnieszka  i  Aleksandra, które przygotowały swoje układy taneczne współnie z koleżankami z klasy.

W jury zasiedli znawcy kobiecej urody: Pan Dyrektor Andrzej Bilewski, prof. P.Zawadziński oraz reprezentant Samorządu Uczniowskiego - Dawid Spót i ustępująca miss - Marta Hnydka.

Kapela podwórkowa przygotowała dla uczestniczek kilka niespodzianek.

Po burzliwych obradach, jury zdecydowało, że koronę zdobyła uczennica klasy IG - Agnieszki Parki. Otrzymała ją z rąk ubiegłorocznej miss - Marty Hnydki.  II miejsce  i  tytuł "Miss Publiczności otrzymała  Mariolka.  Nie zabrakło także wspólnej zabawy tanecznej  czy karaoke.  Następnie "budzenie Wiosny" przeniosło się przed szkołę - na Alei Mickiewicza, gdzie w barwnym korowodzie postanowiliśmy obudzić "Mickiewkę".

Jak widać uczestniczyli w niej  również mieszkańcy Buska-Zdroju, kuracjusze i przechodnie.  Na czele korowodu pojawiła się nowo wybrana „Miss Wiosny” – Agnieszka Parka, w asyście - dobrze już wszystkim znanej - kapeli podwórkowej „Alibi”.