Szkolny Konkurs "Wiedzy o Mikołaju Koperniku - podróże z Kopernikiem”

III ETAP - FINAŁ

Dnia 02.06.2014 roku odbył się finał konkursu „Wiedzy o Mikołaju Koperniku – podróże z Kopernikiem”. W tym dniu  z pytaniami dotyczącymi patrona naszej Szkoły zmierzyło się  6 najlepszych uczniów. Należy podkreślić, że wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy związanej z biografią i działalnością naukową jednego z największych Polaków w dziejach - Mikołaja Kopernika.

Zwycięzcą Szkolnego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku została  Karolina Bernat z kl. I A, drugie miejsce zajęła  Kinga Wójcik z kl. I A,  zaś  na trzeciej pozycji znalazł się Kamil Dryja z kl. I G.

Zapraszamy do galerii zdjęć z III etapu:

II ETAP

Dnia 30.05.2014 roku odbył się drugi etap konkursu „Wiedzy o Mikołaju Koperniku – podróże z Kopernikiem”. W tym dniu uczniowie mierzyli się z pytaniami dotyczącymi patrona naszej szkoły. To niełatwe zadanie zapewniło udział w trzecim etapie konkursu 6 najlepszym uczniom klas pierwszych. Końcowe starcie wiedzy finalistów odbędzie się w poniedziałek, tj. 02.06.2014 roku o godzinie 11:00 w pracowni historycznej numer 6. Ostatnia potyczka o zwycięstwo poprowadzona będzie pod czujnym okiem pani Angeliki Bilewskiej oraz pani Agnieszki Bałagi. Po sprawdzeniu prac konkursowych przez Komisję Szkolnego Koła Historycznego lista finalistów wygląda następująco:

1.      Kamil Dryja; kl. I G
2.      Karolina Bernat; kl. I A
3.      Anna Korczak ; kl. I A
4.      Hubert Prokop; kl. I A
5.      Kinga Wójcik; kl. I A
6.      Weronika Pietrzyk; kl. IA

Gratulujemy zwycięzcom!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II etapu konkursu

I ETAP
     Dnia 28.05. 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Busku- Zdroju odbył się I etap konkursu „Wiedzy o Mikołaju Koperniku” dla uczniów klas pierwszych, udział wzięło w nim 166 uczniów z Naszej Szkoły.

Do II etapu, mającego się odbyć 30 maja 2014r. komisja konkursowa zakwalifikowała 32 osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki w I etapie. Największą ilość punktów uzyskał uczeń klasy IG Kamil DRYJA, który zdobył 23 punkty na 25. Prace konkursowe sprawdzała Komisja Szkolnego Koła Historycznego w składzie: Maria Gruchała, Justyna Juszczyk, Marlena Ryczek, Anna Sodo, Klaudia Szwed, Konrad Chwalik, Lucjan Durnaś, Karol Nowak i Mateusz Sekuła wraz z opiekunem Sz.K.H. Mariuszem Żabińskim.

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu, który odbędzie się w dniu 30 maja 2014r. (piątek) o godzinie 10.15 w pracowni historycznej nr 6:

1.   Kamil Dryja 23p IG

31. Karolina Januszkiewicz 19p IA
32. Agata Nizioł 19p IA

Przebieg konkursu w I A i I C

Konkus w  I H                                                           Radość zwycięstwa?

Komisja konkurowa w trakcie konkusru i sprawdzania prac konkursowych

W dniu 28 maja 2014 roku (środa) uczniowie wszystkich klas pierwszych o godzinie 10.15 będą brali udział w rozwiązywaniu testu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Członkowie Szkolnego Koła Historycznego rozdadzą zestawy testowe, które będą rozwiązywane przez 10 minut na początku lekcji. Testy składają się z 25 pytań obejmujących podstawowe informacje z życia Naszego Patrona oraz wybrane zagadnienia z astronomii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godzinie 12.15 28 maja i wraz z listą zwycięzców I etapu konkursu, którzy wezmą udział w II etapie konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku  w dniu 30 maja 2014 roku (piątek) o godzinie 10.15. Lista laureatów I etapu zostanie również zamieszczona na stronie internetowej Naszej Szkoły.

Dziękujemy za uwagę i życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom konkursu

Wykaz lektur:

1.     Adamczewski, Jan „Polskie miasta Kopernika” Warszawa „Interpress”, 1972

2.     Adamczewski, Jan „Polaka ojczyzna Kopernika” Warszawa: Centralny Ośrodek Informacji Turystycznej, 1973
3.     Bałdowski, Jan „Szlakiem Kopernika” „Warszawa: Sport i Turystyka”, 1973
4.     Bieńkowska, Barbara „Kopernik, astronomia, astronautyka: przewodnik encyklopedyczny”  Warszawa: Państwowe
        Wydawnictwo Naukowe, 1973
5.     Biliński, Bronisław „Najstarszy życiorys Mikołaja Kopernika z roku 1588 pióra Bernardina Baldiego” Wrocław:
        Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo PAN, 1973
6.     Bogucka, Maria „Ziemia i czasy Kopernika” Wrocław: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1972
7.     Rospond, Stanisław „Polskość Mikołaja Kopernika z rodu Ślązaka” Opole: Instytut Śląski, 1972
8.     Rymaszewski, Bohdan „Toruń w czasach Kopernika: urbanistyka, architektura, sztuka” Toruń: Państwowe