WYPRAWA DO SANDOMIERZA

X-lecie działalności Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych to doskonała okazja aby w dniu 6 października 2014 roku wybrać się na wycieczkę do Sandomierza. Uczestniczyli w niej uczniowie z IV, III i II klasy technikum żywienia, którzy wyróżnili się aktywną postawą w dziedzinie gastronomii.

W programie poznawania miasta nie mogło zabraknąć kulinarnego akcentu - zwiedzania Hotelu "Mały Rzym", po którym oprowadzał nas Pan Krzysztof Jonaszek - kierownik gastronomii.

Przestronna, klimatyzowana sala restauracyjna z widokiem na piękną panoramę Gór Pieprzowych, urzekła nas elegancją.

Niezwykłe wrażenie zrobił na nas młody szef kuchni i jego profesjonalizm min. w sporządzaniu dekoracji techniką carvingu.

Zmotywowani do wytężonej nauki zawodu wyruszyliśmy podbijać Starówkę. Przywitani przez Bramę Opatowską przemaszerowaliśmy w kierunku Ucha Igielnego, które ma moc spełniania życzeń.

Kolejny etap naszej wędrówki przebiegał przez Park Piszczele i malownicze wąwozy: Staromiejski i Królowej Jadwigi.

Końcowym etapem naszego wyjazdu był Rynek Starego Miasta oraz interesująca i zabawna lekcja historii  w zbrojowni rycerskiej. Chętnych do mierzenia średniowiecznych strojów nie brakowało, a niejedna panna myślała w tym czasie o prawdziwych rycerzach...

Rozmarzeni w magicznym mieście wracaliśmy z bagażem nowych wspomnień i doświadczeń.

MZG i MS

Ps. Koszt wynajmu autokaru sfinansowano ze środków Rady Rodziców.   Dziękujemy :))))))

Wyprawę można było poprzedzić wirtualnym spacerem:

www.sandomierz.vtour.pl/

www.vtour.pl/wirtualny-spacer-sandomierz.html