NIECODZIENNE LEKCJE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Inne niż zwykle lekcje języka angielskiego odbyły się w naszej szkole w dniach od 28 września do 3 października za sprawą odwiedzin dwóch studentek - Nilufer z Azerbejdżanu i Nesry z  Turcji w ramach programu AISEC. Na zajęciach z uczniami cudzoziemki opisały codzienne życie w ich krajach: popularne potrawy, styl życia rodziny, system szkolnictwa, formy spędzania wolnego czasu. Przedstawione przez nie prezentacje multimedialne pomogły młodzieży poznać zwyczaje panujące w  Turcji i Azerbejdżanie. Nilufer i Nesra mieszkały w naszym internacie i zaprzyjaźniły się z mieszkającymi w nim dziewczętami. Była to dobra okazja do nauczenia się podstawowych zwrotów w dwóch językach i zdobycia wielu interesujących informacji. Lekcje prowadzone przez zagranicznych gości po angielsku poszerzyły wiedzę młodzieży oraz wzbudziły zainteresowanie innymi kulturami.