To już ósmy raz z rzędu, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się "Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną". Ukształtowana forma wieczornicy stała się wydarzeniem artystycznym, w czasie którego wszyscy uczestnicy tworzyli patriotyczny spektakl, będący jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu. Tegorocznemu spotkaniu przewodziły słowa Jana Pawła II „Kiedy myślę, Ojczyzna…”.
Zespół artystów liczył ponad osiemdziesięciu uczniów.

Uczniowie z radością śpiewali pieśni patriotyczne.

Karolina, Kinga i Adrian słowami poezji mówili o miłości Ojczyzny.

Dostojność i powagę uroczystości podkreślił piękny polonez w wykonaniu naszych uczniów. Gości powitał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Bilewski.

Swoją obecnością zaszczycili nas panowie kombatanci, Wojewoda Świętokrzyski - P. Bożentyna Pałka-Koruba, Starosta Buski - P. Jerzy Kolarz, dziekan ks. kanonik Marek Podyma, Burmistrz P. Waldemar Sikora i wielu znamienitych gości.

Magda Dzierżak z klasy I A w piosence o getcie warszawskim.

Zespół muzyczny Michała, Patryka i Dominika towarzyszył wspólnemu śpiewaniu.

Goście z zaciekawieniem wsłuchali się w słowa poezji.

Mili goście obecni na uroczystości.

Na twarzach gości widać wielkie wzruszenie.  Kasia Kwiecień i Kasia Sokołowska z klasy IC
                                                                                zadbały o prezentację multimedialną.

Organizatorki spotkania czuwają nad wszystkim.

Jak co roku wśród gości nie zabrakło harcerzy.
                           Goście chętnie włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych.

„Pokażcie mi piękniejszy kraj na ziemi…” w wykonaniu Kasi Łosin z klasy I A.

Ola Socha i Filip Wieczorek zachwycili wszystkich piękną piosenką „Dokąd idziesz, Polsko”.

Oklaskom nie było końca.

Pan Dyrektor podziękował wszystkim uczniom oraz gościom przybyłym na uroczystość.

Natalia Bątkowska z klasy I A wzruszyła wszystkich piękną interpretacją „Elegii o chłopcu polskim”.