Święty Mikołaj w Zborowie

W wigilię obchodów wspomnienia św. Mikołaja (5 grudnia 2014 roku) młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Dyrektor Anny Gradzik i s. Heleny  Chudyby udała się do Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. Ten szczególny czas związany z oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia sprawił, że z wielką przyjemnością staramy się pomagać innym i wnosić promyk radości w świat ludzi, których dotyka choroba i starość a sytuacja rodzinna nie pozwala na stałą i profesjonalną nad nimi opiekę. Dlatego właśnie tym chętniej zaglądamy do miejsc, gdzie możemy muzyką i słowem obudzić  radość  i wzruszenie.

Życzenia powodzenia i dobrej drogi dla św. Mikołaja i całej ekipy przekazywał nam jeszcze w murach szkolnych Pan Dyrektor Andrzej Bilewski.

Święty Mikołaj miał całkiem sporo prezentów. W tym roku aż 62 mieszkanki tej placówki otrzymały przygotowane dla nich specjalnie przez DPS  podarunki.

Każda z pań oczekiwała na swą paczkę  z pełnym radości  wzruszeniem. Czasmi św. Mikołaj mógł usłyszeć wiersz lub nawet piosenkę jako rekompensatę za swój podarek.

W rolę św. Mikołaja w tym roku wcielił się Hubert Prokop z kl 2 A LO, pomagały mu dwie śnieżynki (Kinga Wójcik i Weronika Pietrzyk z kl. 2 A LO), dwie  skrzatki ( Parycja Łabądź i Karolina Bernat z kl. 2 A LO) oraz prawdziwie po anielsku  wyglądająca dziś  Aleksandra Coś ( kl. 2 A LO). Oprawę muzyczną kolęd i piosenek przygotował  Michał Jewiarz z kl. 3 B LO.

Dla Dyrekcji przygotowaliśmy życzenia świąteczne oraz kwiaty będące symbolem nadchodzących świąt. Dla wszystkich mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zborowie przywieźliśmy owoce, będące wyrazem naszej pamięci i sympatii.