XII Konkurs Stołów Wigilijnych

Dnia 10.12.2014 r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbył się XII Festiwal Stołów Wigilijnych. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju reprezentowały dwa zespoły. Grupa I przygotowała stół w stylu staropolskim w aranżacji biało-niebieskiej. W tle świetnie prezentowały się uczennice w strojach aniołów. Na stole główną rolę odgrywała pyszna kutia, karp w złocistej panierce, własnoręcznie pieczony chleb. Nie zabrakło również tradycyjnych elementów czyli sianka, Pisma Świętego oraz opłatka. Grupa II zaaranżowała swój stół w nowoczesnym stylu. Przedstawicielki tej grupy przygotowały regionalne dania takie jak: pierogi, sałatkę śledziową oraz uszka z barszczem. To tylko nieliczne spośród 12-stu potraw. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. Grupa II zajęła II miejsce, natomiast grupa I reprezentująca naszą szkołę zajęła miejsce I. Okazałe puchary zostały przekazane Dyrektorowi Szkoły.
Uczestniczki konkursu wykazały się ogromną kreatywnością w przygotowaniu stołów i znajomością tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

opiekun: Barbara Cieplińska