Nasi humaniści przygotowują sie do konkursu recytatorskiego!

 Amanda Cieślik, Karol Rak (kl. IA LO) oraz Adrian Sanecki (kl. IIA LO) ćwiczą kulturę żywego słowa pod okiem polonistek Pani Justyny Szumilas i Pani Izabeli Kasperek, by jak najlepiej zaprezentować się podczas
III Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem" organizowanego przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

 Finał wojewódzki odbędzie się  w dniach 

25-26 marca 2015 r. 

W trosce o kulturę słowa Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach cyklicznie przeprowadza dla młodzieży szkolnej (gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej) Konkurs Recytatorski „SPOTKANIE ZE SŁOWEM”. Podczas tego spotkania młodzież ma szansę zaprezentować swe zdolności recytatorskie, mimikę, gesty
i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez prawdziwych mistrzów słowa.

Adrian i Karol wybrali utwory Mariana Załuckiego

Amanda zdecydowała się na klasykę ("Pana Tadeusza") i zaprezentuje anegdotę petersburską Telimeny

 

 

 

Życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki!