Taką nazwę miało piątkowe spotkanie z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, panem starszym sierżantem sztabowym Tomaszem Piwowarskim. Dzięki temu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w policji. Została przedstawiona prezentacja multimedialna ukazująca wieloaspektowość pracy policji, oraz różne jej struktury i zadania, którymi zajmują się poszczególne wydziały policji.   Pan sierżant Tomasz Piwowarski opowiedział o organizacji naboru i szkolnictwie policyjnym, jak też przedstawił najważniejsze wymagania, które musi spełnić potencjalny kandydat do Policji Państwowej.

Mariusz Żabiński