Turniej PCK dla klas pierwszych "Wyścig po zdrowie".

W dniu 11 luty uczeń Kamil Dryja (2g) we współpracy ze szkolnym kołem PCK przeprowadził turniej pod hasłem "Wyścig po Zdrowie". Uczestniczyło w nim  sześć klas pierwszych technikum i liceum. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:

• rozpoznawanie owoców egzotycznych,
  • surówka,
  • quiz wiedzy o witaminach,
  • konkurencja sportowa: skakanka - dziewczyny, pompki - chłopcy,
  • reklama popularnego warzywa,
  • plakat promujący zdrowy styl życia.

Rywalizacja była zacięta i na wysokim poziomie. Młodzież mocno zaangażowała się w przygotowania do turnieju. Nie zawiedli kibice z poszczególnych klas. Decyzją jury (mgr Renata Sowińska, mgr Piotr Zawadziński, Julia Wąs) I miejsce zajęła klasa 1B , II - 1C, a III - 1g. Zwycięzcy jako nagrodę otrzymali jogurty i mandarynki reprezentujące zdrową żywność.

Kamil Dryja zakwalifikował się do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W marcu w Kielcach będzie walczył o finał rozwiązując test wiedzy, a także prezentując materiał z opisanego tutaj turnieju.

Trzymamy kciuki za Kamila!

Szkolne Koło PCK