23 marca 2015 roku grupa teatralna "Niech się kręci"
budziła wiosnę!
 

"Romeo, czemuś Ty Romeo...?" - Te jakże znane słowa ze słynnej tragedii Szekspira padły na al. Mickiewicza wśród rozentuzjazmowanego tłumu młodzieży budzacej wiosnę.

Przedstawienia uliczne znanych komedii i nie tylko... wzbudziły ciekawość buskich kuracjuszy, przedstawicieli władz lokalnych, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. 

 

W wykonaniu młodych artystów pojawiły się najbardziej znane fragmenty klasyki literatury powszechnej i polskiej.

 

Zobaczyliśmy prawdziwą twarz obłudnego Świętoszka, młodego idealisty Artura próbującego wcielić w życie Żywą Ideę, zakochanych z rodu Kapuletich i Montekich, bezecnego Makbeta i jego żonę femme fatale oraz Panią Dulską "piorącą brudy codzienności w czterech ścianach"

Młodzież naszej szkoły dała świadectwo kultury żywego słowa, teatralnych umiejętności, ekspresji uczuć, co stanowi dowód na to, iż literatura nie żyje jedynie na lekcjach języka polskiego, ale także na ulicznych bulwarach.

Powtarzając za mistrzami oświecenia:

"Docere, movere, delactare!"