Finał Konkursu Wiedzy o Mediach 

 Dob­ry dzien­ni­karz po­winien być prze­de wszys­tkim dob­rym człowiekiem.

Ryszard Kapuściński

W dniach 20-21 marca 2015 na Uniwersytecie Warszawskim odbył się

III centralny etap konkursu Wiedzy o Mediach, w którym wzięła udział uczennica kl. IA LO Iwona Wojdas.

Iwona wzorowo przebrnęła przez etap wojewódzki konkursu i zakwalifikowała się (jako jedna z nielicznych przedstawicieli uczniów klas pierwszych) do etapu centralnego.

   

 Do konkursu przystąpiło 144 uczestników z całego kraju.

Pierwszego dnia uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.

 

Drugiego dnia odbył się quiz, w którym finałowa 11 walczyła o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie.
 Iwonie nie udało się zakwalifikować do grona laureatów, ale udział w konkursie był dla niej niezwykłym doświadczeniem. Miała okazję poznać ciekawych ludzi, zasmakować atmosfery naukowej Uniwersytetu Warszawskiego, zgłębić tajniki zawodu dziennikarza i przekonać się, iż dziennikarz to nie tylko zawód, lecz powołanie.

Życzymy powodzenia za rok i zachęcamy młodzież naszej szkoły do udziału w nastepnej edycji konkursu!