97 rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole IX „Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną”. W ten sposób świętowaliśmy jedno z największych wydarzeń w naszej historii - odzyskanie niepodległości.

Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność - rozpoczął wieczornicę P. Dyrektor Andrzej Bilewski.

108 uczniów pod kierownictwem P. Anety Wójcikiewicz przygotowało 1,5 godzinne widowisko, które poprowadzili: Karolina Bernat, Kinga Wójcik i Adrian Sanecki w pięknej scenografii przygotowanej przez P.  Mirosławę Gajdę i P. Izabelę Zarębę.

Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki składamy tym, którzy w wielkim trudzie  i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

Uczniowie przypomnieli także ważne wydarzenia z historii Buska – Zdroju oraz naszej szkoły. Wspominali jej dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. W ten sposób nawiązali do zbliżającego się kolejnego wielkiego jubileusz - 50-lecia naszej szkoły.

Mazura przygotowali:  Wiktoria Chrobot i  Andrzej Gawęda, Karolina Augustyn i Norbert Dynia,

Aleksandra Jarubas i  Mateusz Wójtowicz, Paulina Rzepecka i  Bartosz Koźbiał  pod kierownictwem P. Ewy Dytkowskiej.

Gorąco przyjęto występy solistek: Karoliny Biesagi, Natalii Bątkowskiej,

Julii Musiał,   Katarzyny Nowak, Izy Olszewskiej, Aleksandry  Sochy i Piotra Lubachy.

Prezentację przedstawiły: Katarzyna Sokołowska i Katarzyna Kwiecień pod opieką P. Wioletty Czupryny Kopeć i P. Moniki Lubańskiej.

Wśród gości - reprezentanci trzech (wszystkich w Busku - Zdroju) związków kombatanckich.

Proboszczowie trzech buskich parafii: ks. prałat Marek Podyma, ks. kanonik Tadeusz Szlachta, ks. kanonik Marian Janik , Starosta Jerzy Kolarz, Burmistrz MiG Waldemar Sikora

Gratulacje wspaniale przygotowanej Uroczystości, dużego zaangażowania młodzieży w obchodach rocznic Odzyskania Niepodległości na ręce Pana Dyrektora złożył Burmistrz MiG.

oraz ok. 160 osób (młodszych i starszych), którzy polubili ten sposób świętowania Święta Odzyskania Niepodległości.

Pod wielkim wrażeniem, jaką wywarła Uroczystość byli księża, którzy pogratulowali całemu zespołowi wykonawców
i organizatorów (o czym poinformowali 11.11.2015r. swoich parafian).

Pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków naszej Szkoły
na jubileuszowe - X spotkanie już za rok.