Wyjazd do Niemiec

W dniach od 14.01.2018 r. do 19.01.2018 r. grupa 5 uczniów naszej szkoły:
1. Katarzyna Płatak - 2g
2. Anna Kasperowicz - 3A
3. Jakub Topór - 1h
4. Julia Wolna - 1B
5. Katarzyna Stojek - 1B
wraz z opiekunami uczestniczy w wyjeździe do Niemiec, zorganizowanym w ramach projektu Erasmus + Eurofuture Changing Places.

Kraków żegna nas pięknym wschodem słońca.

Zawieszeni w chmurach.

Szczęśliwie wylądowaliśmy w Dortmund.

Po chwili odpoczynku poszliśmy na spacer. Miasteczko Krefeld przywitało nas wiosną.

W godzinach popołudniowych naszych uczniów odebrały goszczące ich rodziny.

W szkole przywitał nas dyrektor ds. dydaktycznych. Opowiedział nam o szkole i jej problemach związanych z kształceniem młodzieży przybywającej z innych krajów oraz o systemie szkolnictwa w Niemczech.

Po szkole oprowadzali nas uczniowie, których rodzice pochodzą z Polski.

Wraz z naszymi uczniami uczestniczymy w lekcjach.

Młodzież przedstawiła kolegom z Niemiec informacje o Polsce, Busku oraz naszej szkole.

W środę zostaliśmy przyjęci w Ratuszu Miejskim przez panią wiceburmistrz.

Miłym gestem ze strony gospodarzy było wywieszenie polskiej flagi przed budynkiem Ratusza.

Pani wiceburmistrz przybliżyła nam historię oraz opowiedziała o kierunkach  rozwoju  tego uroczego  nadreńskiego Krefeld. Podarowała nam również statuetkę z herbem miasta.

Pani Elżbieta Malec przeprowadziła lekcję języka polskiego.

W czwartek byliśmy na kolacj, w której uczestniczyli uczniowie, goszczące ich rodziny oraz przedstawiciele obu szkół. W trakcie poczęstunku Ania, Julia, Kasia, Kasia oraz Kuba podziękowali rodzinom za opiekę.