Koniec roku szkolnego 2017/2018...

... i nasze sukcesy

22 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Pan Dyrektor podsumował efekty pracy, a tym którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz angażowali się w życie szkoły, wręczył stypendia i nagrody rzeczowe.

Dla nas był to pierwszy rok nauki w nowej szkole i czas szczególnie aktywnie spędzony. Z dumą odbieraliśmy z rąk Dyrektora szkoły nagrody.

A oto lista nagrodzonych:

- za bardzo dobre wyniki w nauce: Klaudia Pila, Oskar Piwowarczyk, Aleksandra Olszewska;

- za działalność na rzecz szkoły: Agata Wołowiec, Filip Olszowy, Barbara Cieplińska.

W tym roku braliśmy udział w następujacych olimpiadach i konkursach:

- XLIV Olimpiada Historyczna

- V Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

- Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i Umiejętności "Praca organiczna 2.0" (druzyna w składzie: Karolina Kipigroch i Oskar Niciarz zajęła 3 miejsce w województwie)

- cała klasa wzięła udział w Konkursie Wiedzy o Janie Kochanowskim, a Oskar Niciarz zajął 7 miejsce w Polsce

- konkurs "Jeden region - wiele miejsc"

- szkolny konkurs "Pierogi stulecia" (2 miejsce - Alicja Wawszczyk, 3 miejsce - Oskar Niciarz)

- Szkolny Konkurs Ortograficzny.

Uroczystość prowadził Oskar Niciarz wraz z koleżankami z kl. IB

Włączaliśmy się także w przygotowanie wielu imprez i uroczystości szkolnych (np. obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podsumowanie konkursu fotograficznego). Działaliśmy w szkolnych klubach i organizacjach, tj. Radio BIT, Szkolny Klub Asystentów Bibliotecznych, Szkolne Koło Historyczne.

Uczestniczyliśmy w organizowanych przez szkołę wycieczkach przedmiotowych i integracyjnych, a także obozach.

Mieliśmy okazję odwiedzić zaprzyjaźnione uczelnie wyższe w Kielcach i w Krakowie.

Był to czas intensywnej nauki, która, jak widać, przynosi efekty! Szkoła i nauczyciele pomogli nam rozwijać swe pasje i realizować marzenia... Za trud włożony w nasze wychowanie i edukację gorąco im dziękujemy.