27. Finał WOŚP

Dnia 13 stycznia 2019 odbył się 27. Finał WOŚP, a jego celem było pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Pobiliśmy zeszłoroczny rekord!!!

W tym roku uzbieraliśmy  4168,34zł

Wśród wolontariuszy nie zabrakło też absolwestów ZSP Nr 1.

Wolontariusze i harcerze z naszej szkoły wraz z opiekunami od godziny 14:00 w niedzielę kwestowali w Buskim Samorzadowym Centrum Kultury.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – Panią Angeliką Bilewską i Panią Izabelą Kasperek, a także I Buska Drużyna Wędrownicza im. Zdzisława Zemły wraz z opiekunką Panią Iwoną Kąkol i Panią Mirosławą Gajdą rozpoczęli akcję dla WOŚP już kilka dni przed wielkim finałem.

Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na terenie naszej szkoły.

Ogłoszono także akcję pieczenia ciast i ciasteczek na kiermasz,
który jak wiadomo, co roku organizujemy w BSCK.

Wolontariusze z naszej szkoły licznie przybyli na kiermasz, aby wspomóc nasze działania.

Harcerki zachęcały do zakupu domowych ciast i ciasteczek.

W tym roku mieliśmy szeroki wybór produktów - największą popularnością cieszyły się pierniczki z napisem WOŚP.

Tego dnia nie zabrakło także Pani Dyrektor Wioletty Czupryny-Kopeć, która pilnowała, by wszystko było dopięte na "ostatni guzik"!

Obecne były opiekunki SU Pani Anna Marzec i Pani Halina Szczepanik - Woźniak, które pomagały w przygotowaniu stoiska i zachęcały do zakupu.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - szczególnie najmłodszych ;)

Wolontariuszki wraz z pysznymi ciastami i babeczkami udały się na spacer po alei Mickiewicza.

Do zakupu ciast i ciasteczek zachęcali uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Do akcji przyłączyły się także Pani Katarzyna Majcher i Pani Agnieszka Bałaga, które zachęcały do zakupu smakołyków upieczonych przez uczniów naszej szkoły.

Pamiątkowe zdjęcie z Panem Dyrektorem Andrzejem Bilewskim.

-----------------------------------------------------------------------

Uczniowie naszej szkoły są członkami  Harcerskiej Grupy Ratowniczej.

--------------------------------------------------------------------------------

Na scenie przy licytacjach pomagały Karolina Kępa i Ola Pamuła z klasy III C

Pozostało już tylko policzenie zebranych pieniążków.

ZNÓW MAMY REKORDOWĄ SUMĘ!!!