"Granice możliwości wytyczasz całe życie, gdy tylko podejmujesz nowe wyzwania..."

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 3 września 2019 roku o godzinie 8.30  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju miało miejsce oficjalnie rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju.

Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski powitał Starostę Buskiego Jerzego Kolarza, Grono Pedagogiczne, rodziców oraz uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych.

Informację o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej przedstawił przewodniczący SU
Oskar Niciarz z klasy III A.

Wręczone zostały stypendia Starosty Buskiego – otrzymali je Dominika Pustuła z klasy III C (średnia 5,53) oraz Marcin Bonar z klasy IV e (średnia 5,41).

Reforma Oświaty sprawiła, że do szkoły średniej przyszli absolwenci gimnazjów i absolwenci szkół podstawowych. To sprawiło konieczność dokonania różnych zmian min. zmieniona została nazwa zespołu na ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.