AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

piątek 25 listopada

Warszawa, 18 października 2019 roku

Szanowni Państwo,

zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dlatego też zachęcam Państwa do włączenia się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowanie w swoich przedszkolach, szkołach, placówkach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej