Akademia 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika od wielu lat obchodzony ten dzień jest wyjątkowo uroczyście.

W uroczystości wzięli udział Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie ZSP w Busku-Zdroju.

Akademię rozpoczęła pantomima, ukazująca losy Polski pod zaborami -
                   w której wystąpili: Julia Dybko, Krzysztof Michalak i Jakub Malicki.

"Dla niepodległej szli" zaśpiewały siostry Agnieszka i Monika Czerw.

Dyrektor szkoły Pan Andrzej Bilewski przypomniał poprzednie spotkania oraz ich główną ideę, czyli radosne świętowanie Dnia Niepodległości.

Za muzykę odpowiedzialne były: Magdalena Kaszuba i Julia Orkisz z kl. II B,a nad oprawą muzyczną czuwał Pan Andrzej Żądło.Przepiękne slajdy ukazujące historię pieśni patriotycznych, archiwalne zdjęcia  z poprzednich patriotycznych wieczorów oraz filmy historyczne prezentowały uczennice klasy II B – Natalia Soja i Wiktoria Szymańska.

Utwór "Siwy mundur" zaśpiewała Nikola Pompa z klasy I B.

Uroczystość poprowadzili: Aleksandra Rasińska, Katarzyna Lewandowska,

Piotr Kozieł.

Piosenkę pt.: "Dziś idę walczyć mamo" wykonała Wiktoria Prasałek – uczennica klasy IIC

"Hymn Sybiraków" zaśpiewała Zuzanna Grochowska z I C.

„Mazura” zatańczyli Wiktoria Laprus i Konrad Wanat.

W chórze zaśpiewało około 120 uczniów.

W tym dniu wręczone zostały także specjalne wyróżnienia dla Pana Dyrektora, nauczyceli i uczniow naszej szkoły.