Dzień Nauki Polskiej 2020

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że 19 lutego 2020 r. będzie Dniem Nauki Polskiej. Data 19 lutego powiązana jest z patronem naszej szkoły, bowiem to właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się słynny polski astronom Mikołaj Kopernik, który żył i pracował w Toruniu na przełomie XV i XVI wieku.

Z tej okazji w ZSP im. Mikołaja Kopernika zorganizowano szereg przedsięwzięć powiązanych z Dniem Patrona Szkoły.

Uroczyste obchody rozpoczął Dyrektor Szkoły
Pan Andrzej Bilewski.

Była to okazja również do zaproszenia w "mury szkoły" uczniów klas ósmych szkół podstawowych z powiatu buskiego.

Trzy drużyny: SP Szaniec, SP3 w Busku-Zdroju i SP Stopnica rywalizowały o Puchar Dyrektora ZSP w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt "Copernicus".

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Starosta Buski Jerzy Kolarz.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szańcu,
II miejsce zajęła SP Nr 3 w Busku-Zdroju
III miejsce zajęła SP w Stopnicy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Dla gości przygotowaliśmy szereg naukowych przedsięwzięć.

W sali nr 1 pod kierunkiem pani E. Kozłowskiej uczniowie klasy I Bp rywalizowali w konkursie fizycznym.

Uczniowie przygotowali różnorodne doświadczenia.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem Pana Dyrektora.

Uczniowie w praktyce sprawdzili jak działa Prawo Pascala.

Zmagania naszych uczniów śledzili uczniowie ze SP Nr 3 w Busku-Zdroju.

W sali nr 2 na uczniów czekała prezentacja o Niemczech

połączona z widowiskową i dającą mnóstwo radości uczestnikom nauką tradycyjnego tańca bawarskiego.

Jak widać uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zabawach.

Na zdjęciu uczennice klasy I hp z Panią Moniką Rajczak.

"Żywa" lekcja biologii w wykonaniu uczniów klasy II B i II C pod kierunkiem Pani Renaty Sowińskiej.

Praktyczna lekcja biologii  przebiegała pod hasłem „Otwieramy serce przed tobą!” - sekcja serca ssaka.

Wśród gości znaleźli się śmiałkowie, którzy brali czynny udział w zajęciach.

Moc atrakcji czekało w sali nr 3, gdzie opiekę sprawowała Pani Krystyna Kaszuba i Pani Iwona Kąkol.

Do odkrywania świata hotelarstwa zachęcali uczniowie z klas hotelarskich.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali cennych uwag.

Prezentację o zawodzie hotelarza zawierającą aktualne projekty i lekcje w hotelu przedstawiał Wojtek Ziółek z klasy IV h.

Pokaz animacji czasu wolnego.

"Odkryj świat hotelarstwa razem z nami" - pod takim hasłem w sali nr 20 przebiegały warsztaty Pani Barbary Cieplińskiej.

Prezentacja aranżacji stołów walentynkowych oraz nauka składania serwetek pod kierownictwem uczniów klas hotelarskich.

Gościom bardzo podobały się także warsztaty: sporządzanie i dekorowanie słodkich wypieków.

Warsztaty przygotowali uczniowie z III g pod opieką Pani Małgorzaty Zdanowskiej-Gacek.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Szkolnego Klubu Europejskiego.

Uczniowie odwiedzili także Bibliotekę szkolną.

Ósmoklasiści gościli też w sali audiowizualnej.

Na humanistów czekała projekcja filmów „Kordian” i „Romantyczność”, nakręconych przez uczniów naszej szkoły, prowadzona przez Panią Justynę Szumilas oraz wizyta w pracowni historycznej, gdzie zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Bałaga.

A na koniec gry i zabawy w języku angielskim.

W ciekawych warsztatach i zajęciach wzięło udział ponad 250 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych.

Zapraszamy ponownie za rok.