Dzień Otwarty 2021

17 czerwca 2021 r w naszej szkole kolejny raz odbył się Dzień Otwarty.

Wszyscy odwiedzający nasze mury mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych specjalnie z tej okazji przez uczniow ZSP w Busku-Zdroju. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Iwona Kąkol.

Przyszli uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju,

którą przedstawiły uczennice: Ola Kowalczyk, Milena Śledzik z kl.II c i Sylwia Marzec,
Klaudia Szcześniak z klasy II hp.

Dziewczyny w ciekawy sposób przedstawiły zajęcia pozalekcyjne oraz wspomniały
o możliwości działania w kołach i klubach uczniowskich itp.

W pracowni biologicznej na przyszłych uczniów klasy biologiczno-sportowej czekały warsztaty przygotowane przez Panią Renatę Sowińską i uczennice klasy IIC. Uczniowie 8 klas zaproszeni zostali na lekcję anatomii na żywo pn. " Otwieramy serce przed Tobą".

Zajęcia cieszyły sie ogromną popularnością, a każdy uczeń biorący udział w warsztatach biologicznych, mógł poznać tajniki ludzkiego ciała, a przede wszystkim zapytać o ofertę naszej szkoły.

Dla zwiedzających czekał poczęstunek, w postaci pysznych potraw i ciast, który na tę okazję przygotował Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych.

Jak widać ósmoklasiści spędzili czas w przyjemnej atmosferze.

Klasa II hg zaprosiła na "Kuchnie świata" wraz z aranżacją stołów.

Na pewno taka prezentacja zrobiła wrażenie na młodzieży.

Z kolei klasa III h przygotowałą prezentację dotyczącą hotelarstwa.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących tego kierunku.

Oczywiście zaprezentowali też "praktyczną część" tego kierunku.

Kolejnymi atrakcjami były zajęcia językowe - zagadki, quizy z języka angielskiego i niemieckiego.

Przyszli uczniowie mogli też uzyskać informacje o realizowanych projektach Erasmus +

Sprawdziliśmy też umiejętności taneczne ósmoklasistów!

Jak widać absolwenci szkół podstawowych mogli kreatywnie spędzić czas.

W trakcie Dnia Otwartego ósmoklasiści mogli zajrzeć do sali lekcyjnych, pracowni ekonomicznej i informatycznej oraz zwiedzić aktywnie działającą Bibliotekę szkolną.

Uczniowie mogli skorzystać z punktów informacyjnych i poznać ofertę naszej szkoły.

Zabawy przygotował też Szkolny Klub Europejski, pod opieką pani Moniki Rajczak.

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o krajach UE.

Oczywiście najważniejsza była integracja.

Jak widać uczennice klasy II hp spisały się na medal!

Zaprezentowały się też harcerki i szkolny zespół Copernicana Cheerleaders.

Wszystkie prezentowane formy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem
                                                           wśród uczniów klas ósmych

Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili ZSP w Busku-Zdroju.

Oczywiście największą atrakcją była możliwość zobaczenia Otrzęsin klas pierwszych.

Zapraszamy do nauki w ZSP im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju