NPRC 2.0

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki oraz realizację działań promujących czytelnictwo otrzymaliśmy 15 000 zł.

Dzięki udziałowi w programie biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór nie tylko o lektury szkolne, ale i o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników. Ponadto nauczyciel bibliotekarz otrzymał niezbędny do codziennej pracy sprzęt komputerowy, umożliwiający opracowywanie zbiorów, przygotowywanie materiałów edukacyjnych oraz promowanie inicjatyw poprzez wzbogacanie zasobów sieciowych na stronie internetowej szkoły w zakładce ,,biblioteka".

Sprawozdanie z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

CAŁKOWITY KOSZT PROGRAMU: 15.000 zł Kwota przyznanego wsparcia finansowego: 12.000 zł Wkład własny: 3.000 zł Liczba zakupionych książek: 231 w tym lektur: 71, co stanowi  30,73%% zakupionych książek.

Zakupy książek były konsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami; uwzględniono potrzeby osób niepełnosprawnych – zakupiono książki z większą czcionką, ilustrowane, książki, książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości, depresji, dojrzewania, trudnych emocji i pomocy innym.
Realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” rozpoczęliśmy na przełomie maja i czerwca 2022 r. po uzyskaniu informacji o przyznaniu funduszy. Na stronie internetowej szkoły zostały umieszczone informacje o programie i jego założeniach, dostępne dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Informacje są na bieżąco przekazane na stronie internetowej w zakładce  ,,Biblioteka" pod linkiem NPRC oraz na gazetce informacyjnej przed biblioteką.

Przystąpiliśmy do następujących działań:
Bibliotekarz przygotował listę książek do zakupu. Wykaz został skonsultowany z Samorządem Uczniowskim , Radą Rodziców, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Busku-Zdroju, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach, Filią w Busku-Zdroju.
Szkoła zapoznała się z propozycjami ofert różnych hurtowni, proponujących współpracę i zakup książek w ramach NPRCz.
Zakupy rozpoczęto w pażdzierniku po dokonaniu wyceny przez wybrane hurtownie książek.  Realizowano je w okresie X-XII.2022 r. zamawiając kolejne tytuły książek.
Wprowadzono wszystkie nowości do inwentarza głównego w programie MOL+ i wykonano wszystkie niezbędne prace techniczne by można było korzystać z nowych zasobów. W ramach lekcji wychowawczych i lekcji bibliotecznych, nauczyciel bibliotekarz dokonywał prezentacji nowości zakupionych w ramach NPRCZ. Od wprowadzenia pierwszych egzemplarzy rozpoczęto wypożyczanie.
W bibliotece przeprowadzono reorganizację zasobów. Pozyskano potrzebne miejsce na nowości.
Do biblioteki szkolnej został zakupiony nowy komputer i urządzenie wielofunkcyjne.

W listopadzie szkoła włączyła się w akcję „Upoluj swoją książkę”. Przez cały listopad wszyscy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, mieli darmowy dostęp do 18 pozycji książkowych w oparciu o pobrany, odpowiedni kod.
W ostatni weekend listopada w bibliotece szkolnej zorganizowano ,,Black Friday",
W ostatnim tygodniu października uczniowie przygotowywali i opracowywali ,,Czytelniczy Kalendarz Adwentowy", w którym znalazły się książki zakupione w ramach NPRC. Kalendarz ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Zapraszam po nowości książkowe!!!

Kolejna dostawa książek dotarła do naszej biblioteki. Zapraszam po nowości !

Z ogromną przyjemnością w dniu 28.11.2022r. wprowadziłam do programu MOL ostatnią pozycję książkową zakupioną w ramach NPRC. Teraz moi mili czytelnicy nadszedł najmilszy czas na chwile z dobrą książką.
Serdecznie zapraszam do biblioteki po książki!