#Szkoła pamięta - 2022

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji po raz kolejny.

27 października 2022 r. uczniowie klasy 2Cp pod opieką wychowawczyni pani Renaty Sowińskiej:

- odwiedzili lokalne miejsca pamięci i  poznali związaną z nim historię , zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą miejsce kaźni hitlerowskiej w budynku po byłym Sądzie Rejonowym;

- odwiedzili na cmentarzu parafialno-komunalnym groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły;

- zapalili znicze na mogile powstańców styczniowych, żołnierza walczącego na Westerplatte w 1939 roku oraz więźniarki , która przeżyła Ravensbrück,

- uporządkowali bezimienny grób dziecka, zostawili kwiaty i zapalili znicze.