W dniach 6-8 czerwca 2011r. odbyła się wycieczka w ramach Szkolnego Koła Turystycznego w Beskid Śląski pod wodzą prof. Krzysztofa Kabaty, w której uczestniczli uczniowie Naszej szkoły. Trasa wycieczki obejmowała miasta : Bielsko Białą, Żywiec, Cieszyn Polski i Czeski. Program obejmował m.in. : zwiedzanie zamku Sułkowskich, rynku, wjazdu kolejką gondolową na Szyndzielnię w Bielsku Białej ; w Żywcu zwiedzano zabytki architektury takie jak : Dzwonnice, Konkatedrę pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Stary Zamek, Pałac Habsburgów, staromiejski rynek oraz Muzeum Browaru ; zwiedzanie miast : Cieszyna polskiego i czeskiego. Uczniowie mieli także przyjemność wjazdu kolejką liniowo-terenową na górę Żar w celu obserwacji elektrowni szczytowo-pompowej. Noclegi młodzież spędziła w szkolnym schronisku młodzieżowym w Żywcu.

Z całym szacunkiem ustawiliśmy się do zdjęcia przed wejściem do szkoły średniej (technikum) w Bielsku Białej, do której uczęszczął nasz profesor.

Jesteśmy w Muzeum Browaru "Żywiec".

Na szczycie Szyniedzielni z bacą.

Korzystamy również z środków lokomocji na górze Żar.

Szybko minęły te trzy dni, a my musieliśmy niestety wracać do domu... Będziemy mieć wiele do wspominania przez lata.