Created string item:394:title for text group menu: About Us

Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

Reprezentacja ZSP Busko-Zdrój: Laura Kabat i Filip Gunia - uczniowie kl. 4e

W dniu 26 września 2023 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich.

Celem Kongresu było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników.

Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich.

Organizatorami Kongresu są Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.