WIĘZIENNE OTRZĘSINY

Każdego roku szkolnego otrzęsiny internackie stają się szczególnym wydarzeniem.

Inspiracje i pomysły do imprezy były autorstwa starszych mieszkańców, którzy z zaangażowaniem bawią się z młodszymi koleżankami i kolegami.

Uroczystość mocno integruje całą społeczność internatu, pozwala zaadaptować się do nowego otoczenia i bezboleśnie przejść inicjację do internackiej braci...

Zgodnie z coroczną tradycją, w Internacie należącym do naszej szkoły, w dniu 30 października odbyły się „Otrzęsiny" wychowanków, którzy po raz pierwszy zamieszkali w internacie.

Uroczystość została przygotowana przez starszych kolegów, pod kierunkiem P. Roberta Jaskulskiego.

Nowi mieszkańcy, aby udowodnić, że udało  się już zaklimatyzować w internacie i poznać jego tradycje, musieli stawić czoła  wielu zadaniom.

Wśród konkurencji pojawiły się m.in.:

Spacerniak

Więzienny posiłek

oraz sporządzenie Listu gończego

Starania "kociąt" często wywoływały salwy śmiechu, ale również zasłużone oklaski po zakończeniu każdej konkurencji.

Wszystkie pierwszaki pomyślnie zaliczyły wyznaczone zadania.

Teraz już są z nami aż do…  ukończenia szkoły.
Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuć wśród internackiej braci.

A tak prezentowali się na ścianie więziennej