Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

Rok ten będzie pełen nowych wyzwań, doświadczeń, spotkań z ciekawymi ludźmi w szkole, jak i poza jej murami.
My natomiast pragniemy zaprosić wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów na spotkanie z lekturą, dobrą książką, pięknie wydanym albumem.

Uczniowie warto wiedzieć, że w bibliotece poza wypożyczaniem książek możecie m.in.:
- znaleźć  ciekawe materiały, dzięki którym zgłębicie tajniki wiedzy i pogłębicie swoje zainteresowania,
- aktywnie działać w Klubie Asystentów Bibliotecznych,
- brać udział w konkursach czytelniczych, warsztatach artystycznych,
- odrobić lekcje i przygotować się na kolejne zajęcia, (wyposażenie biblioteki stwarza możliwość do pracy indywidualnej i grupowej),
- znaleźć chwilę spokoju, aby zastanowić się nad tym co jest ważne w danym momencie w Waszym życiu,
- porozmawiać na różne tematy .

Do zobaczenie w bibliotece:) !

"Sercem szkoły jest biblioteka"
                                                                            Jan Parandowski

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

w Busku-Zdroju

Nasz adres:  biblioteka@zsp1busko.pl

Biblioteka mieści się na parterze naszej szkoły. Zajmuje ok. 40 m2 powierzchni.
Dysponuje dwoma pomieszczeniami: wypożyczalnią i czytelnią na 12 miejsc oraz niewielkim zapleczem.
        W bibliotece pracują: mgr Anna Marzec, mgr Halina Szczepanik - Woźniak i mgr Barbara Pobiega

Misja biblioteki szkolnej

Wspieranie procesu dydaktycznego poprzez zapewnienie dostępu

do materiałów bibliotecznych oraz źródeł informacji,

niezbędnych do realizacji tego procesu a także zaspokajanie potrzeb

informacyjno-edukacyjnych użytkowników biblioteki

Wizja biblioteki szkolnej

Oferujemy dostęp do wiedzy ludzkiej całej społeczności szkolnej

oraz rodzicom uczniów

a korzystanie z naszych zasobów jest proste i wygodne

Pracujemy codziennie

od poniedziałku do środy w godzinach od 700 do 1600

w czwartek od 700 do 1500, w piątek od 700 do 1400

*******************************************************************************************

Informujemy, ze 10 listopada 2016 roku zakończyła się komputeryzacja naszej biblioteki szkolnej. Wszystkie dokumenty biblioteczne zostały wprowadzone do elektronicznej bazy danych MOL.

***********************************************************************

Informujemy, że od marca  roku szkolnego 2009/2010
                        biblioteka szkolna prowadzi

elektroniczne udostępnianie księgozbioru.

W związku z tym każdy z Was, chcąc wypożyczyć książkę, powinien okazać się kartą czytelnika z kodem kreskowym.
Można także skorzystać z katalogu elektronicznego naszej biblioteki, który jest udostępniony na stanowiskach komputerowych w "ogródku" (ikonka z nazwą: MOL Optivum OPAC WWW).

*************************************************************************

Jeśli chcesz dowiedzieć się,   o jakie ciekawe książki wzbogaciła się nasza biblioteka szkolna, zajrzyj na podstronkę:

Nowości biblioteczne

Zakupy 2017/2018

Zakupy 2016/2017

Zakupy 2015/2016

Zakupy 2014/2015

Zakupy 2012/2013

Zakupy 2013/2014

poniżej film:  "Odwiedziny patrona Mikołaja"