Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

       Rok szkolny 2021/2022       

       Rok szkolny 2020/2021       

  Rok szkolny 2019/2020  

         Rok szkolny 2018/2019         

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Napisali o nas - Archiwum 

Rok szkolny 2012/2013 

Tygodnik Ponidzia, 28 maja 2013

Tygodnik Ponidzia, 28 maja 2013

Echo Dnia, 22 maja 2013

Tygodnik Ponidzia, 14 maja 2013

Tygodnik Ponidzia, 14 maja 2013

  

Tygodnik Ponidzia, 16 kwietnia 2013

Tygodnik Ponidzia, 29 marca 2013

Tygodnik Ponidzia, 29 marca 2013

Tygodnik Ponidzia, 12 marca 2013

Tygodnik Ponidzia, 19 lutego 2013

Tygodnik Ponidzia, 15 lutego 2013

Echo Dnia, 4 lutego 2013

Echo Dnia, 22 stycznia 2013

Tygodnik Ponidzia, 15 stycznia 2013

Tygodnik Ponidzia, 15 stycznia 2013

busko.com.pl

Dodano: 2012-12-29 

Maturzyści z buskiego 'Kopernika' podczas próby
 
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju mają wprawdzie jeszcze trochę czasu do studniówki, którą w tym roku w szkole zaplanowano na 2 lutego, ale już rozpoczęli przedstudniówkowe próby.
Pani Ewa Dytkowska robi co może, żeby nauczyć młodych ludzi kroków poloneza i walca. A uczniowie owszem,
do nauki się przykładają, a podczas prób nie tylko się uczą, ale również dobrze bawią. W tym roku poloneza, którego tradycyjnie już poprowadzi dyrektor Andrzej Bilewski, odtańczą 32 pary.  
 
 
Młodzież wykona poloneza przed częścią artystyczną. Następnie uczniowie zatańczą walca wiedeńskiego, prosząc
do tańca swoich nauczycieli. Dlatego też, żeby nikomu nie podpaść, pilnie ćwiczą, mając nadzieję, że wszystko się uda. Jak wyglądają próby przed studniówką w dawnym "ekonomiku"?
 

 

Echo Dnia, 24 grudnia 2012

Tygodnik Ponidzia, 18 grudnia 2012

 

Tygodnik Ponidzia, 27 listopada 2012

Echo Dnia, 16 listopada 2012  

         

www.busko.com.pl wiadomości 

To ojczyzna twa. Spotkanie z Poezją i Pieśnią Niepodległościową - retransmisja w PONIDZIE.TV

Co roku przed dniem 11 listopada spotykamy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju, aby wspólnie przypominać o wydarzeniach z przeszłości i głośno śpiewać pieśni legionowe. Tak było również w tym roku. Zapraszamy do oglądania retransmisji w telewizji internetowej Ponidzie.TV

 

9 listopada w Domu Strzelca, gdzie dziś mieści się  ZSP nr 1, odbyło się „Spotkanie z Poezją i Pieśnią Niepodległościową”, które zgromadziło wiele zacnych osób. Wszystkich bardzo serdecznie przywitał dyrektor Andrzej Bilewski. Do wspólnego wspominania, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „To ojczyzna twa”,  przyłączyli się m.in. starosta buski Jerzy Kolarz, burmistrz Waldemar Sikora  z zastępcą  Henrykiem Radoszem, kombatanci, mieszkańcy naszego miasta, uczniowie.

Uroczystość przygotowali  uczniowie szkoły pod kierunkiem pań M. Gajdy, W. Wójcikiewicz, W. Czupryny-Kopeć, E. Dytkowskiej. Agnieszka Chłosta, Katarzyna Bajor i Dawid Durnaś, którzy powadzili spotkanie, przypomnieli, że w historii naszej ojczyzny zdarzały się dobre czasy, bywały jednak i gorsze, zawsze jednak udawało się wygrać z przeciwnościami losu.

wieczornica003_1.JPG wieczornica005.JPG

 

wieczornica006.JPG

 

Kamila Zabłotna, Patrycja Sagan, Justyna Durnaś i Michał Jewiarz oraz Natalia Kipigroch zaśpiewali znane wszystkim piosenki, których melodie sprawiły, że po policzkach niektórych popłynęły łzy wzruszenia. Michał Jewiarz zagrał na akordeonie, Patryk Wójcik zaś na gitarze.

Wierszom, pieśniom i melodiom towarzyszyły zdjęcia naszego miasta i okolic, naszej małej ojczyzny. To było bardzo miłe i rozśpiewane spotkanie, któremu przyświecała myśl o uczczeniu 94 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Kolejne już za rok…
 

Echo Dnia, 13 listopada 2012

Echo Dnia, 9 listopada 2012 

Na patriotyczną nutę. Wieczornica w buskim "ekonomiku"
 
          "Spotkanie z poezją i pieśnią niepodległościową" odbyło się w piątkowy wieczór w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Busku-Zdroju.
Odśpiewany przez szkolny chór "Marsz Polonia" zainaugurował piątkową wieczornicę w buskim "ekonomiku".
 

     Wieczornicę w popularnym "ekonomiku" zorganizowano w ramach obchodów 94. rocznicy przez Polskę niepodległości - pod hasłem "To Ojczyzna twa...". Na spotkanie przybyli liderzy buskich samorządów, ze starostą Jerzym Kolarzem i burmistrzem Waldemarem Sikorą na czele, proboszcz Tadeusz Szlachta, komendant powiatowy policji Roman Sobczak, kombatanci, rodzice uczniów.

    - Spotkaliśmy się, aby oddać hołd tym, którzy walczyli i zginęli za naszą ojczyznę - powiedział, otwierając imprezę, dyrektor szkoły Andrzej Bilewski.

     Część artystyczną zainaugurował "Marsz Polonia", odśpiewany przez szkolny chór i publiczność. W programie piątkowego spektaklu znalazły się także wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów: Kamili Zabłotnej, Patrycji Sagan, Natalii Kipigroch, Justyny Durnaś, Michała Jewiarza, Patryka Wójcika.

 

Tygodnik Ponidzia, 30 października 2012

Tygodnik Ponidzia, 23 października 2012

Echo Dnia, 15 października 2012

                                                                                                                                                         

poczta e-mail: pobiega@poczta.onet.pl

 

 

 

 ROK SZKOLNY 2016/2017