Drogi Absolwencie Szkoły Podstawowej

przedstawiamy Ci ofertę edukacyjną na rok szkolny 2020/2021 z dokładną charakterystyką kierunków i profili
oraz ze szczegółowym regulaminem rekrutacji.

TECHNIKUM
kierunki kształcenia:

- ekonomiczny,
hotelarski
Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
Technik Usług Fryzjerskich

• Nauka trwa pięć lat. Szkoła kończy się maturą i egzaminem  zawodowym.

Technik ekonomista:
    - sporządzać typowe dokumenty i sprawozdania dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstw,
    - ewidencjonować i analizować operacje gospodarcze,
    - prowadzić rozliczenia finansowe z budżetem, Urzędem Skarbowym, instytucjami ubezpieczeniowymi, bankami i innymi jednostkami organizacyjnymi.
    Zawody dostępne dla posiadacza dyplomu w tym kierunku:
    - technik ekonomista, urzędnik podatkowy, urzędnik ubezpieczeń społecznych, sekretarka, agent celny, spedytor, pośrednik pracy.

Technik Hotelarstwa
 Zawody dostępne dla posiadacza dyplomu w tym kierunku:
- technik hotelarstwa, organizator usług cateringowych, sekretarka, pracownik biurowy, kasjer walutowy, pracownik biura podróży, pracownik informacji turystycznej, recepcjonista, steward, stewardessa, pilot wycieczek, przewodnik turystyczny górski, przewodnik turystyczny miejski, przewodnik turystyczny terenowy, inspektor piętra hotelowego, bufetowy (barman), pokojowa.

Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
 Zawody dostępne dla posiadacza dyplomu w tym kierunku:
- technik żywienia i gospodarstwa domowego, organizator usług cateringowych.

Technik Usług Fryzjerskich

Czas zawodowców
Wyjątkowa oferta naszej szkoły

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

bloki programowe:

- biologiczno-sportowy (j. obcy, biologia, )*  zwiększona ilość godzin WF
- matematyczno - fizyczny  (j. obcy, matematyka, fizyka, lub geografia)*
* przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Nauka cztery lata i kończy się maturą.

DOKUMENTY WYMAGANE DO LICEUM I TECHNIKUM:
podanie, dwa zdjęcia podpisane na odwrocie, orzeczenie lekarskie dotyczące kształcenia i nauki zawodu.
Kandydaci dostarczają bezpośrednio po otrzymaniu świadectwo ukończenia  szkoły podstawowej (lub kopie) oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
 Wyniki Matur z ubiegłych lat

Szkoła Branżowa I Stopnia

zawody, w których nauka trwa 3 lata:
- fryzjer,
- piekarz,
- cukiernik,
- sprzedawca,
- kucharz,
- pracownik obsługi hotelowej.

ARTYKUŁ O WYBORZE SZKÓŁ

Stereotyp zawodówki przeszedł do przeszłości

• DOKUMENTY WYMAGANE DO SZKOŁY  BRANŻOWEJ  I  STOPNIA:

podanie, dwa zdjęcia podpisane na odwrocie,  świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, umowa z pracodawcą
o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Szkoła posiada bardzo dobrą kadrę nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Mamy dobrze wyposażone pracownie: ekonomiczną, informatyczną z dostępem do internetu, gastronomiczną oraz nowoczesną pracownię do nauki języków obcych i przedmiotów ogólnokształcących z dostępem do internetu.

Zapewniamy naukę języków obcych:

- j. angielski,
- j. niemiecki,

Młodzieży pozamiejscowej oferujemy możliwość zamieszkania w internacie  (Istnieje możliwość dofinansowania kosztów wyżywienia).

SUGEROWANY TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO 29 CZERWCA 2020 r.

Regulamin rekrutacji uczniów 2019/2020