Nowe metody - nowe możliwości

Nauczanie zdalne zaistniało w szkolnej rzeczywistości prawie rok temu.
Stało się wyzwaniem dla wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

W szczególny sposób dotknęło kwestii kształcenia zawodowego, które jest głównym filarem funkcjonowania naszej szkoły.
Aby sprostać oczekiwaniom uczniów i ich rodziców w zakresie kształcenia zawodowego,
szkoła nawiązała współpracę z   firmą REVAS oferującą dostęp do branżowych symulacji biznesowych.

Istotą Branżowej Symulacji Biznesowej jest fakt, że jest ona grą decyzyjną,
a więc jest  to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej.
W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem.

Doświadczając biznesu m.in.: tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny. Uczniowie w praktyczny sposób poznają tajniki prowadzenia firmy, podejmują decyzje, dokonują analiz.

Symulacje  na pewno uatrakcyjniają zajęcia i ułatwiają zapamiętywanie wiedzy.
Uczniowie mogą w warunkach testowych przygotować się na prawdziwe zadania. W wirtualnej rzeczywistości spotykają klientów, partnerów biznesowych, z którymi wchodzą w interakcję.
Grający mogą sprawdzić, jaki efekt wywołają ich decyzje i odpowiednio zareagować.

Uczennice klasy IIe  prowadzące wirtualne Biuro podrózy "Fun&Sun", czyli: Aleksandra Bielaś, Aleksandra Oleniacz, Bożena Słonina, Dominika Kozłowska  - podejmowały najtrafniejsze decycje i uzyskały najlepsze wyniki finansowe, więc aktualnie zajmują I miejsce w rankingu firm.

W tej formie kształcenia uczestniczą klasy: 3H, 3e, 2E,