27 października 2015r  w internacie, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez młodzież  pod opieką wychowawczyni Iwony Kąkol. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przełamywanie barier pomiędzy młodzieżą klas pierwszych a uczniami klas starszych. „Otrzęsiny” to dobra forma integracji uczniów, poprzez zabawę z dużą dozą humoru, sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji między wychowankami.

W czasie uroczystości młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych i sprawnościowych, inwencji twórczej, błyskotliwości umysłu. Aby nowicjusze poczuli się niczym prawdziwi majtkowie zostały im nadane pirackie imiona. Zakłóci w dyby musieli między innymi: namalować rybkę, zjeść tajemniczą potrawę, skakać przez skakankę oraz utrzymać  równowagę na pokładzie trafiając kredką przywiązaną do pasa w butelkę. Całej zabawie towarzyszyła muzyka pełna morskich opowieści oraz wiele innych atrakcji, które wywołały nie jeden uśmiech na twarzach wychowanek. Przede wszystkim była to propozycja pożytecznego i rozwijającego spędzenia czasu wolnego.

Pierwszoklasiści byli zadowoleni i już nie mogą doczekać się otrzęsin 2016, ale wystąpią tam już w innych rolach.

Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: Andrzej Bilewski, Alicja Zdral i przewodnicząca samorządu internackiego Malwina Śliwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.