NASI MISTRZOWIE

W naszej szkole mamy troje uczniów, którzy zostali wyróżnieni stypendium sportowym za wybitne osiągnięcia w swoich dyscyplinach sportowych. Osoby te godnie reprezentują szkołę „Kopernika” na zawodach międzyszkolnych. Są to:

Agata Bezak

Dyscplina: Kung – Fu Yantai

Agata trenuje od 9 lat w Buskim Klubie Kung – Fu.

Jej największe osiągnięcia to :

–       Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Warszawie w 2012r.;
 –        Pierwsze i drugie miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Rzeszowie;
 –        Drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech w 2008r.;
 –        Drugie i Trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata we Włoszech w 2009r.

Damian Sator

Dyscyplina : Lekkoatletyka – Maratończyk

Damian jest uczniem pierwszej klasy technikum, trenuje od 7 lat a jego osiągnięcia to :

Drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Ustrzykach Dolnych;
        Pierwsze miejsce na Szkolnych Igrzyskach Młodzieży w biegach przełajowych w  Rytwianach;
        Pierwsze miejsce na Szkolnych Igrzyskach Młodzieży w biegach na stadionie w Kielcach;
        Drugie miejsce na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych w Końskich;
        Czwarte miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy w biegach górskich w Glondelanch (Irlandia).

Filip Jastrząb (Absolwent lata 2009-13)

Dyscyplina : Piłka Ręczna – Bramkarz

Filip w Piłkę Ręczną gra od 6 lat. Jest obecnie najlepszym bramkarzem młodego pokolenia w Polsce. Reprezentant Polski Kadry Młodzieżowej, oraz zawodnik najlepszego obecnie klubu w Polsce Vive Targi Kielce. Za największe osiągnięcia uważa grę w reprezentacji kraju, oraz zdobycie vice mistrzostwa kraju w drużynie juniorskiej.  Filip efektywnie strzegł bramki w meczach reprezentacji szkoły w turnieju o Puchar Starosty Buskiego.