Klub Asystentów Bibliotecznych (KAB)

powstał w 2004 roku z inicjatywy grupy uczniów zainteresowanych czytaniem, zdobywaniem informacji i rozwijaniem swoich zainteresowań.
            W jego skład wchodzą  uczennice i uczniowie reprezentujące większość klas liceum i technikum - tak zwani asystenci biblioteczni, którzy spełniają rolę łączników pomiędzy nauczycielem - bibliotekarzem a klasą, którą reprezentują.
          Raz w miesiącu asystenci przeglądają elektroniczne konta czytelników swoich klas aby sprawdzić, którzy czytelnicy zalegają z oddaniem książek.

Codziennie wybrani asystenci pełnią dyżury w wypożyczalni w czasie przerw. Udostępniając zbiory biblioteczne swoim kolegom uczą się samodzielności, odpowiedzialności, poszerzają swoje horyzonty.