Ciosy Proste

W ramach samobrony uczniowie nabywają szereg umiejętności z różnych dyscyplin sportów walki. Na ostatnich zajęciach uczyliśmy się, oraz doskonaliliśmy ciosy proste lewą i prawą ręką.Ciosy proste wywodzą się i są absolutną podstawą boksu, dlatego też rozpoczynając szkolenie należy rozpocząć właśnie od nich. Pomaga to potem w opanowaniu techniki reszty ciosów, oraz zrozumieniu zasad walki na dystans.

Są one najczęściej stosowanymi ciosami z wielu powodów. Należą do nich między innymi szybkość, dokładność, łatwość wykonania oraz praktyczność. Generalnie wykorzystuje się je podczas walki z dystansu, gdyż wtedy są najbardziej skuteczne, jednak podczas walki w półdystansie daje się je zadawać przy użyciu zgiętej ręki.

Wykonuje się go bezpośrednio z pozycji bokserskiej, wybierając odpowiedni moment do wyprowadzenia uderzenia szybko i ostro. Uczniowie klas 2C i 3C poznali technikę ciosu prostego ucząc się go poprzez ćwiczenia w parach z wykorzystaniem rękawic bokserskich oraz tarcz do uderzania.