Wycieczka integracyjna 2020

Dnia 18  września 2020r. klasa I B udała się na wycieczkę integracyjną.

Najlepszym sposobem na lepsze poznanie koleżanek i kolegów z klasy okazało się wspólne zwiedzenie Buska-Zdroju.

Poruszaliśmy się "Słonecznym Ekspresem" przede wszystkim deptakiem, czyli ulicą Mickiewicza, od rynku do Parku Zdrojowego, a w trakcie jazdy posłuchaliśmy ciekawostek o napotykanych obiektach.

Kolejną atrakcją okazał się Kościółek św. Leonarda.

Obecny kościół powstał w 1699 roku.

Zbudowany z drewna modrzewiowego,posiada charakterystyczny dla Małopolski południowej trójkątny półszczyt ozdobiony motywem promienistego „słońca”.

Na skwerze u zbiegu ulic Langiewicza i Żeromskiego w Busku-Zdroju bezpiecznie wylądował w czerwcu samolot, który mogliśmy zobaczyć. Wzbudził on największe emocje wśród uczniów.

Szkolno-bojowy myśliwiec Lim-2 ma służy, jako nowa atrakcja turystyczna uzdrowiskowej miejscowości. Trafił tam prosto z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Jak widać udało nam się wspiąć na skrzydła, ale niestety nie udało się odlecieć ;)

Niektórzy potrzebowali trochę czasu na odpoczynek.

Następnie trafiliśmy do Muzeum Techniki Wojskowej I Obrony Przeciwlotniczej.

A poźniej długo wyczekiwane ognisko...

... i wspólne smażenie kiełbasek (i nie tylko .. ;))

Nie zabrakło czasu na sport.

Z pewnością polecamy każdemu "Mini Zoo" u Pana Słowaka.

Zaprzyjaźniliśmy się z pieskami i alpakami ;)

Jak widać pogoda dopisała. ;)

Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia.