SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI Z WIZYTĄ NA "GÓRCE"

Szkolny Klub Europejski działający w Zespole Szkół Specjalnych   w Busku – Zdroju zgodnie ze swoją już wieloletnią tradycją zorganizował 23 stycznia  2014 roku „Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Europie” dla uczniów przebywających na leczeniu w Szpitalu „Górka”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I, II i III gimnazjum. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać arkusze testowe składające się z 25 pytań, obejmujące tematykę wybranych zagadnień o Unii Europejskiej i ciekawostek związanych z historią jak również kulturowym bogactwem Starego Kontynentu.

Na konkursie nie zabrakło przedstawicieli Szkolnego Klubu Europejskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju pod opieką Pani Barbary Cieplińskiej. Członkowie tego Klubu czuwali nad właściwym przebiegiem konkursu  i brali udział w sprawdzaniu prac konkursowych oraz wyłonieniu laureatów tegorocznego konkursu. Wszyscy biorący udział w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu byli opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego działającego przy ZSS w Busku – Zdroju: Monika Lubańska, Agnieszka Gembiś i Mariusz Żabiński.