Klasa 4g

rok szkolny 2015/2016

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 22.02.2016r.

Nasze wigilijne "selfie"

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - i oto jesteśmy w klasie maturalnej.

========================================================================================

Klasa 3g

rok szkolny 2014/2015

PODSUMOWANIE

- Co udało nam się osiągnąć w tym roku?

- Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych, o jakich marzy każdy przyszły kucharz. Zintegrowaliśmy się w pełni jako zespół. Wszyscy zdaliśmy do czwartej klasy :-)

- Nad czym musimy jeszcze popracować?

- Nad frekwencją!!!

Wycieczka do Kielc pt. "świętokrzyska wiosna"

W dniu 23 kwietnia wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Kielc. Na wyjeździe połączyliśmy przyjemne z pożytecznym  - delektowanie się wiosenną przyrodą Kielc, miasta pięciu rezerwatów, z lekcją religii. Siostra zakonna Helena zabrała nas do kina na film "Bóg nie umarł" traktujący o kondycji wiary wśród młodego pokolenia. Pokrzepieni pozytywnym przesłaniem filmu udaliśmy się do rezerwatu przyrody nieożywionej Wietrznia, gdzie znajduje się Centrum Geoedukacji. Zwiedziliśmy dawne wyrobisko wapieni i dolomitów, a stamtąd podziwialiśmy widok na zachodnią część Gór Świętokrzyskich. Następnie przejechaliśmy na popularny w regionie stok narciarski Telegraf, który mierzy 408 m n. p. m. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody obejrzeliśmy panoramę miasta po czym wróciliśmy do domu. Nasz wyjazd był okazją do rozmów zarówno na poważne tematy egzystencjalne jak i młodzieńczych "wygłupów", a przede wszystkim do dalszej integracji klasy.

Podziękowania dla siostry Heleny :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wigilia klasowa

W dniu 19.12.2014r. po raz trzeci przeżywaliśmy wspólną Wigilię. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka Bożonarodzeniowe obejżane rano. Następnie spotkaliśmy się przy wigilijnym stole składając sobie świąteczno - noworoczne życzenia. Wreszcie mogliśmy skosztować wigilijnych specjałów. Jak na klasę gastronomiczną przystało sami przygotowaliśmy wszystkie potrawy. Na stole królowały pierogi, paszteciki i śledzie. Z każdym rokiem coraz bardziej wyczekujemy Wigilii klasowej, gdyż zdajemy sobie sprawę jak wiele daje nam ten wspólnie spędzony czas.

Świętujemy dzień Edukacji Narodowej 14 X

Bez wychowawczyni  - na luzie ; )

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

Dzień powszedni w naszej klasie