FORMACJA      ESKA
CZYLI,
EKSTRSZKOLNY  KABARET ANTYNUDOWY

Kabaret to bardzo trudna forma pracy, ale jej efekty są znakomite. Oprócz wiedzy przekazywanej   w atrakcyjny sposób, spełnia wiele funkcji wychowawczych i korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny uczniów. Celem kabaretu jest nie tylko uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych, ale jednocześnie wniesienie radości i uśmiechu w twórczą działalność uczniów. Bycie aktorem dowartościowuje, umacnia wiarę we własne siły, zwłaszcza gdy inni patrzą z podziwem. Udział w spektaklu wiąże się też z przełamaniem wstydu i nieśmiałości. W związku z tym, postanowiłyśmy dać szansę uczniom na wyrażenie własnych emocji, zaprezentowanie niekonwencjonalnego poczucia humoru, rozwijanie talentu aktorskiego. Dodatkowym celem, a zarazem atrybutem naszego przedsięwzięcia, jest wykorzystywanie podczas skeczu nie tylko języka ojczystego, ale również języka angielskiego, dzięki czemu umacnia się w uczniach  motywacja do nauki języków obcych i kształtuje umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim.

OPIEKUNOWIE:Anita Janicka

Katarzyna Majcher