- Odpowiedz
- 21050 odsłon
Projekt 'e-Twinning' jest jednym z unijnych programów eLearning'u. Promuje on szkolną współpracę w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując odpowiednie narzędzia i usługi, dzięki którym szkoły mogą w prosty sposób tworzyć krótko- i długoterminowe partnerstwa w ramach różnych dziedzin tematycznych. W programie mogę wziąć udział nauczyciele wszystkich przedmiotów i uczniowie wszystkich typów szkół. Obecnie w szkole rozpoczęliśmy współpracę z niemiecką szkołą w Brilon. Ze szkołą tą współpracujemy od roku szkolnego 2007/2008. Pełna nazwa szkoły brzmi: Berufskolleg für Wirtschaft und Verwaltung Brilon
Uwaga!!!
W dniach 15 i 16.09.2010 r. w ramach współpracy między szkołami gościli w naszej szkole dyrektor szkoły niemieckiej pan Franz-Josef Killing i pani Monika Tuschen - nauczycielka języka angielskiego. Celem spotkania było szczegółowe omówienie programu wymiany młodzieży, zainicjonowanej przez młodzież, która odbyła się 26.10.2010r.-30.10.2010r.
W tym terminie do Polski przyjechało 5 uczniów niemieckich, którzy mieszkali w polskich domach i poznawali naszą kulturę spędzając z nami 4 dni. Niepowtarzalna okazja do poznania naszych partnerów i oczywiście podszlifowania języka angielskiego lub niemieckiego.
W dniach 07.02.2011r.- 11.02.2011r nasi uczniowie odwiedzili szkołę niemiecką. Relacja z wyjazdu.
Oto zdjęcia i relacja z dwudniowej wizyty delegacji niemieckiej.
Relacja z czterodniowiej wizyty uczniów niemieckich
Dzień I Dzień II Dzień III Dzień IV
Trochę po niemiecku: Dla tych co potrafią mówić i czytać po niemiecku dołączamy linki do stron o wymianie, które umieścili nasi partnerzy na swojej internetowej stronie szkoły.
Polskie media także relacjonowały na bieżąco naszą wymianę:
Zobacz: 26-30.X.10r. 07-11.II.11r.
We współpracy ze szkołą niemiecką wzięli udział uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Byli to następujący uczniowie: Łukasz Banaś, Małgorzata Godzisz, Daniel Górski, Patryk Klepacz, Katarzyna Kłos, Wioletta Kosmala, Sylwia Krawiec, Dawid Krupa, Sylwia Kuza, Agnieszka Kwaśniewska, Marcin Lewicki, Filip Lotko, Natalia Matuszczyk, Aneta Muzyk, Kinga Nowak, Jakub Nowocień, Arleta Pabian, Agata Półtorak oraz uczennice klasy III h Technikum: Sylwia Ściubis i Danika Kędzierska.
Projekt nosił nazwę: Fit for Europe. Został opracowany wspólnie przez koordynatorów projektu pana Marka Partykę (strona polska) oraz panią Monikę Tuschen (strona niemiecka).
Po stronie niemieckiej bierze udział 14 uczniów. Są to:Abu Affan Faies, Ayyildiz Sinan, Becker Maike, Busch Dirk, Pohle Lara, Ruhl Annika, Schäfers Marion, Schlüter Lisa, Sürig Simone, Tuschen Lea, Vohs Markus, Völlmecke Christin, Wiese Niclas, Arlinda Mehana.
W trakcie współpracy uczniowie przygotowywali krótkie prezentacje o sobie co można zobaczyć klikając na odpowiednie nazwisko . Ponadto, uczniowie kilka razy rozmawiali poprzez komunikator internetowy w szkole. W trakcie rozmowy mieli za zadanie m.in. uzupełnić kwestionariusze osobowe, a następnie wybrać jeden z tematów, który mieli za zadanie opracować w języku angielskim.
Oto lista tematów oraz ich opracowania: Polska Niemcy
- school systems in Germany and Poland
- major political parties + their programmes
- TV landscape in Germany + Poland
- regions the students live in (geographical aspects, industries, economic situation, etc.)
- customs and traditions in Germany + Poland
- interesting places and sights in Germany + Poland