Created string item:644:title for text group menu: A K T U A L N O Ś C I

 Akcja # KOMÓRKOMANIA

31 marca w naszej szkole odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych skierowana do młodych ludzi, którzy ukończyli 18 lat i zaczynają swoje dorosłe życie.

Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.  Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej z grup ryzyka.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – DOŁĄCZ I TY!!!

WIęcej informacji poniżej

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi.

 PREZENTACJA

Szczegółowe informacje u koordynatorów akcji

Pani Renaty Sowińskiej i Ewy Wośko