Grobel Lawrence: Sztuka wywiadu

Podręcznik Lawrenca Grobela uczący niezwykle trudnej sztuki przeprowadzania wywiadów. Autor jako jedyny poskromił odwieczną regułę milczenia filmowego Ojca Chrzestnego - Marlona Brando. Na podstawie rozmów z osobistościami świata show biznesu, Grobel krok po kroku udziela szczegółowej instrukcji przeprowadzania skutecznego wywiadu: od fazy przygotowania, formułowania pytań, aż do formy ostatecznej. Jedyny tego typu podręcznik Mistrza okrzykniętego "Mozartem przeprowadzania wywiadów". Dla dziennikarzy, pasjonatów kina oraz wszystkich chcących w życiu prywatnym umiejętnie prowadzić rozmowy lub negocjacje.

Steel Danielle: Dziedzictwo

Najnowszy bestseller pierwszej damy współczesnej powieści obyczajowej
Poruszająca opowieść o przygodzie i miłości łącząca losy dwóch odważnych kobiet - od amerykańskich prerii przez arystokratyczne salony rewolucyjnej Francji po sale wykładowe współczesnego Bostonu

W ciągu jednego dnia Brigitte Nicholson traci wszystko, co kochała: narzeczonego i stanowisko na uniwersytecie. Żeby zapomnieć o upokorzeniu i goryczy, Brigitte zgadza się pomóc matce w odtworzeniu rodzinnego drzewa genealogicznego. Wertując stare dokumenty, odkrywa zdumiewającą historię przeszłości swojej rodziny. I zdumiewającej kobiety, która w XVIII wieku przebyła niezwykłą drogę od Wielkich Równin Ameryki po zamek w Bretanii i ramiona francuskiego arystokraty. Jej tajemnica prowadzi Brigitte do Paryża - na spotkanie z własnym dziedzictwem, z historią uczucia silniejszego niż uprzedzenia, na spotkanie z miłością.

Cussler Clive: Sztorm

Powieść z cyklu Z archiwów NUMA z Kurtem Austinem, najsłynniejszym obok Dirka Pitta bohaterem Cusslera.
Rok 1943, Ocean Indyjski. Amerykański frachtowiec atakowany przez japońskie myśliwce znika z oczu nieprzyjacielskim pilotom w sercu gwałtownego sztormu – a wraz z nim jego tajny ładunek...
Rok 1967, Jemen. Tajemniczy napastnicy atakują pustynną oazę i mordują rodzinę Beduinów. Ktoś jednak uchodzi z życiem…
Rok 2012, Ocean Indyjski. Troje naukowców z NUMA dokonuje niepokojącego odkrycia. Zaraz potem centrala traci z nimi kontakt...
Kurt Austin i jego załoga rozpoczynają poszukiwania. Od pływającej wyspy na Malediwach, po podziemny kompleks pod piaskami arabskiej pustyni idą tropem niebywałego wynalazku i obłędnego planu, którego realizacja może oznaczać zmianę klimatu na Ziemi i śmierć milionów ludzi.

Ciwoniuk Barbara: Rokko

Koledzy Rokka uwielbiają jego chatę - nikt tu nie gdera i nie pilnuje porządku. Dzięki studentce-gosposi jest suto w kuchni, czysto i ogólnie - bogato, od razu widać, że ojciec Rokka, piszący bestsellery, robi niezłą kasę... W jego życiu wypełnionym romansami i karierą nie ma za wiele miejsca dla syna. Chłopak czuje, że sytuacja go przerasta, kiedy dowiaduje się, że być może ta kariera, prasa i zdjęcia w pewnej gazecie przyczyniły się do śmierci najbliższej mu osoby.
 

Bąkiewicz Grażyna: Stan podgorączkowy

Zojka przeżywa trudne chwile. Wydaje się, że to nieporozumienia z bratem i matką, drobne kłopoty w szkole. Ale
z minuty na minutę sytuacja staje się coraz trudniejsza. Filip miesza się w niezbyt czyste interesy. Jego tragiczna śmierć staje się punktem zwrotnym w życiu Zojki.

Suskind Patric: Pachnidło

Jan Baptysta Grenouille, obdarzony niepospolitym zmysłem węchu, tworzy najdoskonalsze na świecie eliksiry do produkcji perfum. Zachwyca się nimi nie tylko XVIII-wieczny Paryż, centrum mody i elegancji. Sam Grenouille nie jest jednak zadowolony. Oto owładnęła nim myśl, by wydestylować wonność nad wonnościami, pochodzącą z... dziewiczego kobiecego ciała. Owładnięty idée fixe, postanawia znaleźć dziewczynę o doskonałym zapachu, choćby nawet miał popełnić zbrodnię... Słynna powieść z sensacyjną akcją na tle sugestywnej panoramy obyczajowej Paryża, pełna niezwykłych zdarzeń i postaci, utrzymywała się przez trzy lata na listach bestsellerów!

 

 

 Borawska Danuta: Kryzys monarchii wczesnopiastowskiej

 

Sensacyjne odtworzenie dziejów kryzysu Polski w latach 30. XI w. Autorka, niezwykle rzetelnie konfrontując różne zapiski źródłowe (z materiałów polskich i zagranicznych) oraz wnioski płynące z literatury przedmiotu, w pasjonujący sposób rekonstruuje najbardziej prawdopodobny ciąg wydarzeń z okresu kryzysu państwowości piastowskiej w latach 30. XI w. Ciekawie interpretuje późną koronację Bolesława Chrobrego, możliwe powstania ludowo-pogańskie, konflikt Mieszka II z Niemcami i Rusią, wyjazd królowej Rychezy z Polski,
a także problem słabo reprezentowanej w źródłach nałożnicy Mieszka II i jego tajemniczego, domniemanego syna Bolesława Zapomnianego, który mógł prawdopodobnie rządzić ziemiami polskimi od śmierci ojca aż do najazdu księcia czeskiego Brzetysława, a który nie jest wymieniany w żadnym poczcie władców Polski.

Dąbrówka Andrzej: Średniowiecze

Książka ukazuje literaturę średniowiecza w szeroko zarysowanym kontekście historyczno-kulturowym, nie pomijając muzyki i sztuki. Autor zaproponował nowoczesne i komplementarne spojrzenie na epokę, z wykorzystaniem najnowszych ustaleń i hipotez badawczych oraz aktualnej literatury naukowej z tego zakresu.

 Kleinbaum Nancy H.: Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są : Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształtowania i wychowania młodych ludzi. Co zwycięży : rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Pawlikowska Beata : W dżungli podświadomości

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ? Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady? Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach? Skąd brały się uczucia i myśli, których nie chciałam mieć? I czy to można zmienić? Robiłam eksperymenty, uczyłam się na własnych błędach i naprawiałam swoją duszę.
Teraz już wiem.
To co myślisz i to co robisz, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś szczęśliwy czy nie - to wszystko zależy od twojej podświadomości. A ja ci wyjaśnię jak to działa i jak to można zmienić.
Beata Pawlikowska.
 
Corinne: Żegnaj Afryko. Dalsze losy Białej Masajki
 
 
"Często zadawano mi pytanie: czy kiedykolwiek żałowałam, że wdałam się w historię miłosną z wojownikiem Samburu. Wtedy za każdym razem odpowiadałam z najgłębszym przekonaniem: Nigdy! Otrzymałam przywilej uczestnictwa w pewnej kulturze, której w tej formie prawdopodobnie już niedługo nie będzie, i dane mi było przeżyć wielką miłość. (...) Nie mogłabym już żyć w Afryce! Co jednak nadal pozostaje żywe, to przywiązanie do mojej byłej rodziny i wielka ciekawość dzisiejszej Kenii. Być może będę mogła pewnego dnia zaspokoić tę ciekawość, kiedy Napirai będzie już dorosła i zechce poznać swoich afrykańskich krewnych. Kto wie?"
Hofmann Corinne

 Ściślak Jarosław: Jak zostać dziennikarzem

 

We wrześniu nakładem wydawnictwa Astrum na rynku ukazała się Jarosława Ściślaka. Jest on autorem pozycji zatytułowanej "Jak zostać dziennikarzem", traktującej o pierwszych krokach w wymienionym zawodzie. Na treść książki składają się wymyślone specjalnie na jej potrzeby konkretne przykłady, dzięki którym stawiający pierwsze kroki w dziennikarstwie mogą zapoznać się z praktyczną stroną zawodu. Oprócz dużej ilości przykładów i ćwiczeń, w książce znajdziemy także teorię, która przybliży wiele aspektów wielkiej przygody, jaką jest dziennikarstwo.
 
Ryba Piotr: Polska w czasach panowania dynastii Piastów
Bardzo dobra książka, która ma realną szansę zdetronizować na rynku wydawnictw historycznych osławioną "Polskę Piastów" Pawła Jasienicy. W niedalekiej przyszłości może stać się obowiązkową lekturą przede wszystkim studentów historii i uczestników olimpiad historycznych. Czytelnik, nie-koneser, w oceanie faktów, dat, nazwisk i miejscowości zwróci przede wszystkim uwagę na zamieszczone przez autora ciekawostki, np. tę, że za nieprzestrzeganie postu w czasach monarchii wczesnopiastowskiej wymierzana była kara wybijania zębów.

Pawlikowska Beata: Kurs szczęścia

Wiesz dlaczego tyle razy wydawało ci się, że już wyprostowałaś wszystkie swoje myśli, a potem nagle odkrywałaś, że są tak samo poplątane jak zawsze? Bo za szybko ogłosiłaś zwycięstwo. Fałszywe kody podświadomości są jak uparta sprężyna. Myślisz, że już je zwinęłaś w nowy kształt, zaczynasz tańczyć
z radości, a one łup! Walą cię z powrotem po głowie. Kodów w podświadomości nie można zmienić w ciągu jednego dnia. I nie wystarczy jedna fantastyczna decyzja. Trzeba ją podejmować na nowo codziennie
i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć nowy sposób myślenia. To jest książka z ćwiczeniami.
Pomogę Ci zbudować szalupę ratunkową i napisać instrukcję obsługi Twojego życia na wypadek dołu. Zrobimy listę pozytywnych rzeczy i takich, od których chcesz się uwolnić. Przypomnę Ci jaki jest twój cel i jak go skutecznie osiągnąć. Dalej, do dzieła!
Beata Pawlikowska

                                                            Bąkiewicz Grażyna: Syn złodziejki

 

 

Akcja książki dzieje się w Łodzi. Bohaterem jest chłopiec przenoszony z jednego sierocińca do drugiego, od jednych opiekunów do drugich. Chłopak od czasu do czasu widuje swoją matkę. Kocha ją  a jednocześnie  nienawidzi za swoje tułactwo. Powoli odkrywa powiązania matki z łódzkim światem przestępczym, odkrywa,
że matka go chroni. Powieść wielowątkowa, znakomite portrety psychologiczne dziecka, dorosłych uwikłanych
w sieć konsekwencji własnych decyzji.