Spotkanie w klubie asystentów bibliotecznych

Do  Klubu Asystentów Bibliotecznych dołączyli uczniowie klas pierwszych.
Z siedmiu klas pierwszych  zgłosiło się do pracy w klubie 12 uczniów. Bibliotekarki zapoznały ich z regulaminem biblioteki. Zostali wprowadzeni w obowiązki jakie należą do asystentów czyli: comiesięczne wysyłanie informacji do wychowawców klas o czytelnictwie swoich koleżanek i kolegów, przypominanie o terminowym zwrocie książek, przekazywanie informacji o nowościach bibliotecznych, pomoc w przygotowaniu imprez czytelniczych,
 w pracach porządkowych w bibliotece. Na najbliższe miesiące asystenci opracowali plan działań.

Ustalono terminarz dyżurów w bibliotece. Uczniowie nauczyli się już obsługiwać kserokopiarki, pomagali w pracach porządkowych w bibliotece i przy konserwacji zniszczonych książek. Wyszukali kilkadziesiąt, głównie lektur, które pokleili w folię i opisali. Te prace będą wykonywać przez cały rok, przypominając uczniom o dbałości o książki.

W listopadzie asystenci ze wszystkich klas przeprowadzą sondaż |na temat ”Nasze biblioteczne bestsellery”. Listę najbardziej poczytnych książek przedstawimy na stronie internetowej naszej biblioteki.