KAB 2022-2023

Klub Asystentów Bibliotecznych liczy 19 osób z klas III LO, Technikum Nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia. Asystenci
we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem opracowali plan pracy na rok szkolny 2022/23.

Spotkania w bibliotece odbywały się w małych grupach z poszczególnych klas. We wrześniu wybrano chętnych asystentów z klas pierwszych. Zapoznano ich z obowiązującymi regulaminami bibliotecznymi. W I okresie praca członków Klubu Asystentów Bibliotecznych skupiała się na opracowaniu listy książek, które zostały zakupione w ramach NPRC. Młodzież była zaangażowana przy pracach techniczno-organizacyjnych związanych z przygotowaniem książek do udostępniania elektronicznego.

Członkowie KAB angażowali się w promocję czytelnictwa:tworzyli wystawy tematyczne z wykorzystaniem książek zakupionych w ramach NPRC,tworzenie książkowego kalendarza czytelniczego, przeprowadzenie akcji BlackFriday,udostępnianie i promowanie akcji Upoluj swoją książkę wśród swoich znajomych i rodziców.

,,Czas wolny w bibliotece"<!--[endif]-->

,,Realizacja projektów czytelniczych, inicjatyw bibliotecznych"

Wykonywanie kotylionów

Wykonywanie zakładek do książek

Powtórka z angielskiego :) Strafa ciszy strefą rozwoju!

Przygotowanie i opracowanie czytelniczego kalendarza adwentowego

Realizacja projektu czytelniczego- wręczenie nagród uczennicom z kl 4hp

Stworzenie i uruchomienie poczty walentynkowej