WIGILIA KLASOWA

W przeddzień świątecznej przerwy dnia  22 grudnia 2015 roku przed prawdziwa wigilia spotkaliśmy się wspólnie w cieplej , świątecznej atmosferze by w ten wyjątkowy czas połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, a także wspólnie móc zasiąść przy wigilijnym stole. Już z samego rana wszyscy przynieśli ustalone przypisane każdemu potrawy. Nie zabrakło tradycyjnych uszek z barszczem. Poustawialiśmy ławki tak aby utworzyły jeden długi stół, nakryliśmy je białym obrusem, porozkładaliśmy naczynia i sztućce. Dziewczyny pokroiły ciasto i porozkładały potrawy na talerze. Gdy wszystko było już przystrojone udaliśmy się na jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Przestawienie było wyjątkowe. Po jego zakończeniu wróciliśmy do klasy, która wyglądała magicznie. Porozwieszane wszędzie lampeczki dodawały blasku a choinka przyciągała pięknym zapachem lasu i kusiła oczy kolorowymi ozdobami. Gdy wszyscy byliśmy razem, wreszcie mogliśmy złożyć życzenia sobie i wychowawczyni Pani Barbarze Cieplińskiej także nauczycielom którzy byli w międzyczasie obecni z nami. Połamaliśmy się świętym kawałkiem chleba i zasiedliśmy do stołu. Wszyscy zajadaliśmy się smakołykami . Wreszcie nadszedł czas na prezenty. Wcześniej odbyto się losowanie. Każdy kupił jakiś drobiazg. Upominki były trafione gdyż każdy cieszył się z podarku. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy , a po zakończonym spotkaniu udaliśmy się do swych domów aby wspólnie przeżywać najpiękniejszy czas w roku - święta Bożego Narodzenie.