Bariści w klasie 3 H

   Klasa 3H zakończyła właśnie kurs baristyczny, który częściowo sfinansowany był z Nagrody Dyrektora za wygrany konkurs na najładniej udekorowaną klasę w ubiegłym roku szkolnym.

  Dnia 23.09.2016r. Pani Katarzyna Zdziebko z "Cafe Obsession" przeprowadziła z nami część teoretyczną, podczas której dowiedzieliśmy się o rodzajach kaw, a także jakie są gatunki ziaren.

                        

                      

                       

   W dniach 28.09; 03.10 oraz 05.10.2016 w grupach, odbyliśmy czterogodzinną praktykę w kawiarni "Cafe Obsession" w Busku-Zdroju. Na zajęciach praktycznych zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem profesjonalnego ekspresu do kawy, a także uczyliśmy się mielić kawę z wypalonych ziaren oraz spieniać odpowiednio mleko. Po zapoznaniu się  z najważniejszymi informacjami, przeszliśmy do robienia różnego rodzaju kaw.

                            Bardzo miło będziemy wspominać to doświadczenie.