Praga jesienią - za frekwencję.

11.10.2016r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia – Pragi i Skalnego Miasta. Dla nas trzecioklasistów, była to ostatnia wspólna wycieczka. Wyjazd był wspaniały. Może zaczniemy od tego, że warto chodzić do szkoły i brać udział w konkursach, bo właśnie za wygraną frekwencję w drugiej klasie i za wzorowo przygotowane otrzęsiny pojechaliśmy na trzy dniową wycieczkę dofinansowaną przez Pana Dyrektora.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ZOO we Wrocławiu i nowe Afrykarium – to miejsce które zachwyciło wszystkich uczestników wycieczki. W 19 akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, jeziora Malawi i Tanganika, dżunglę rzeki Kongo czy plaże wybrzeża szkieletów w Namibii.

Październik – lekka mżawka i trochę zimno … kto się wybiera do ZOO?
NO MY !!!       I było bardzo fajnie.

Spacer po ogrodzie zoologicznym gdzie znajduje się ok. tysiąca gatunków zwierząt z poszczególnych kontynentów.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Pragi. Pobyt w stolicy Czech zaczęliśmy od obejrzenia zmiany wart strażników przed pałacem prezydenta. Następnie spacer przez Hradczany, zwiedziliśmy katedrę św. Wita, przeszliśmy mostem Karola oraz przez dzielnicę żydowską i plac Wacława. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o Pradze i jej historii od dowcipnego pana przewodnika Mariusza.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Skalne Miasto w Adrspach. Pogoda nas nie rozpieszczała – jednak wszyscy dzielnie maszerowaliśmy między skałami podziwiając uroki natury. Skalne Miasto to malownicza część Gór Stołowych po stronie czeskiej. Widoki zachwycały swym pięknem.

Szkoda, że to już nasza ostatnia wycieczka ale wrażeń z niej nigdy

nie zapomnimy !!!